in

Pratik bir şekilde güzelleşmek ister misiniz

Pratik bir şekilde güzelleşmek ister misiniz

Kadınların her gün büyük bir problem olarak gördükleri saç yapımı ve makyaj konusunun aslında çok da dert edilecek bir sorun olmadığından haberdarmıydınız Hanımlar ?

Planlı hareket ederek 15 dakika içinde saç ve makyajınızı yapmanız mümkündür. Kadınlar her sabah aynı şeyi yapıyorlar. Kısa bir süre içinde sokağa çıkmaya hazırlanıyorsunuz. Dakikalarca ayna karşısında durup makyaj yapmaya zaman bulmak zor. Oysa planlı hareket ederseniz 15 dakikada saçlarınızı şekle sokup makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Yüz 3 dakika: Fondöten, pudra ve allık sürmek zaman alır. Toz fondöten kullanırsanız, pudra sorunu çözümlenmiş olur. Sıvı fondöten kullanabilirsiniz. Bir makyaj süngeri üzerine birkaç damla fondöten damlatıp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Eğer işiniz çok aceleyse, allık ve fondöten yerine bronzlaştırıcı pudra uygulayın.

Gözler 4 dakika: Önce göz kapaklarınıza far sürün. Daha sonra kaşlarınızı boyayın. Bir eyeliner fırçasını farla ıslatın ve göz kapaklarınızın üstüne far sürün. Maskara uygulamayı sona bırakın. Sadece üst kirpiklerinize maskara sürün. Kirpikleriniz koyuysa maskara kullanmayın.

Dudaklar 2 dakika: Dudakları kısa sürede boyamak için şeffaf ruj kullanmanızda yarar var. Şeffaf ruj kullandığınız zaman dudak çizgilerini boyamanız da gerekmez.

Saçlar 6 dakika: Makyajdan önce saçlarınızı yıkayın. Havluya sarılı saçlar, bu sürede kurur. Islak saçlarınıza şekillendirici uygulayın ve makineyle kurutun. Saçlarınızın dalgalı görünmesi için bir tutam saç alıp iki parmağınızın üzerine sarın ve makineyi parmaklarınıza yaklaştırın. Orta boy saçlar için saçları ikiye ayırıp kalın birer bigudiye sarın ve saçlarınızı kurutun. Bigudileri çıkardıktan sonra çok az sprey sıkın ve saçlarınızı fırçalayın

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Sağlıklı saçlara sahip olmk çok kolay Arkadaşlar

Kaş ve kirpikleri gürleştirmek artık çok kolay!