in

Pratik güzellik tüyoları

Pratik güzellik tüyoları

Hayatın hızına yetişirken güzelliğimizden ödün vermemeye çalışıyoruz. Hızlı ve pratik güzellik önerileriyle küçük dokunuşlarla mucizeler yaratabilirsiniz.

Parfüm kokunuzun kalıcı olmadığını düşünüyorsanız; vücut kremi sürmeden önce ellerinize bir miktar parfüm sıkıp kremle karıştırın ve uygulayın.

Dudak üstündeki tüylerinizi aldıktan sonra kızarıklık ya da acı hissi oluştuysa tatlı badem yağı sürerek olumsuz etkileri azaltabilirsiniz.

Bacaklarınızın her mevsim bronz ve canlı görünmesini istiyorsanız vücut kreminizin içine bir miktar bronzlaştırıcı krem karıştırarak bacaklarınıza sürün.

Yüzünüzdeki sivilceyi kurutmak istiyorsanız gece yatmadan önce üzerine bal sürüp yara bandıyla bantlayın. Sabah uyandığınızda sivilceniz kurumuş olacaktır.

Yağlanmış saçlarınızı yıkamak için vaktiniz yoksa saç fırçası üzerine bir miktar bebe pudrası dökün ve saçlarınızı tarayın. Bebe pudrası saçınızdaki fazla yağı alacaktır.

Rimeliniz topaklanmışsa pürüzsüz hale getirmek için içi kaynar su dolu bir kaba batırıp 2 dakika bekletin. Rimel kapağının tamamen kapalı olduğun emin olun.

Rimeliniz aktığında kulak temizleyicisinin üzerine bir miktar tonik dökerek fazlalıkları temizleyebilirsiniz.

Yorgun gözlerinizi dinlendirmek için bir dilim kiviyi gözlerinizin üzerinde bekletin.

Sabah uyandığınızda yüzünüz şişmişse buzluktan bir parça buz alıp yüzünüzde gezdirin. Faydasını göreceksiniz.

Makyaj temizleyiciniz bittiğinde bir parça pamuk ya da temiz bir mendil üzerine saf zeytinyağı dökün. Cildinizi zeytinyağıyla temizlemek ekstra nemlendirme de sağlayacaktır.

Yüzünüze canlılık kazandırmak istiyorsanız saçlarınızı lastik bir tokayla atkuyruğu biçiminde toplayın. Elmacık kemiklerinizin üzerine bronz allık uygulayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Ebru Şallı'dan hücre yenileme

Dudaklarınızı es geçmeyin