in

Pratik ve etkili güzellik önerileri

Pratik ve etkili güzellik önerileri

Güzelleşmek için, saatlerce ayna karşısında bakım yaparak zaman kaynetmeyin Hanımlar! İşte size güzelleşmenin pratik ve etkili yollarını burada sizlerle paylaşacağım

Pratik ve etkili güzellik önerileri

Uzmanlar, birbirinden pratik ve işe yarayan güzellik sırlarıyla teninize, saçınıza ve makyajınıza yeni boyutlar kazandırabileceğiniz müjdesini veriyor. İşte güzellik anlayışınıza evrim geçirecek kadar önemli ve kolay güzellik sırları…

Gündüzleri de parlak far kullanın

Kadınların çoğunun kullandığı mat görünümlü kahve tonlarındaki göz farları, gözlerinizi sandığınız gibi doğal göstermez. Tam aksine gözünüzü iyice çember içine alıp daha ufak gözükmesine yol açar. Son günlerin trendi altın ve gümüş renklerini kullanmakta hala tereddüt mü ediyorsunuz? Makyaj uzmanlarına göre; bu renkler gece kullanıldığı gibi gündüz de pekâlâ kullanılabilir, üstelik yüzünüze ışıltı kazandırıp daha güzel görünmesini de sağlar.

Açık renkler daha güzeldir

Tıpkı göz kapaklarında olduğu gibi dudaklar için de koyu ruj kullanmak, onları ince ve doğal olmayan bir görüntü içine sokar. Dudaklarınıza dolgun bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, pembemsi, parlak rujlar kullanmanız gerekiyor. Dudaklarınıza en yakın pembe tonunu bulmak için, denediğiniz ruju elinizin üst kısmına sürün. Böylece teninize uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Kaşlarınızı önce kısaltın

İşte size güzellik uzmanlarından göz kamaştırıcı kaşların sırrı:

İlk aşama kaşlarınızı almanız gereken bölgeyi belirlemek. Dikkat etmeniz gereken, kaşlarınızın her ikisinin de eşit oranda incelmesini sağlamak. Bunun için bir çubuk yardımıyla kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktalarını işaretleyin. Elinize cımbızı almadan önce ufak bir makas kullanın. İlk önce, bir fırça yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Burna yakın olan kılların daha uzun olduklarını göreceksiniz. Makasla bu uzun kılların uçlarından hafifçe alın. Kavisli bir kaş için burnunuza doğru bir eğim olacak şekilde kaşlarınızı alın. Daha sonra, kaşınızı tarayıp uzun olan kılları kısaltın. Son olarak da artık cımbızınızı alıp, fazlalıkları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Yüzünüzü az yıkayın

New York Üniversitesi dermatologlarından Jeannette Graf’ın açıklamalarına göre; yüzü fazla yıkamakla tenin doğal lipitlerine (yağlara) zarar verip, cildimizin kurumasına neden oluyoruz. Eğer teniniz kuruysa fazla nem kaybetmek cildinizin tahriş olmasına sebep olacaktır. Eğer teniniz yağlıysa, yağ kaybına yağ bezeleri cevap verecek ve daha çok yağ üretecektir.

Cildinizin nem dengesini bozmak istemiyorsanız, fazla yüz yıkama huyunuzdan vazgeçin. Yüzünüzü yalnız akşamları sabunla yıkayın. Öğleden sonra yüzünüzü yıkama ihtiyacını duyarsanız, su serpiştirmekle yetinin. Her iki defasında da hafif bir nemlendirici kullanarak su kaybınızı önleyin.

Ürünlerin PH değerlerine dikkat

Ürünlerin etiketlerinde okuduğumuz Ph miktarları o ürünün ne kadar asit veya ne kadar alkalin içerdiğini gösterir. Bu rakamlar 1′le başlar (1=çok asit) ve 14′le biter (14=çok alkalin). Gündüz kullanımında düşük Ph’lı (3,5) alfahidroksit asit ve C vitamini içeren kremleri tercih ediyorsanız, cildinizin ‘kolajenaz’ denilen bir madde salgılamasına sebep olursunuz. ‘Kolajenaz’ enzimi cildi sıkı tutan ve yaşlanmasını önleyen kolajen dokuya zarar veriyor. O yüzden ürün seçiminizde Ph değerlerine dikkat edin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Bakımlı ve güzel olmak için önemli ayrıntılar

Güzel olmanın yöntemlerini kendiniz bulun