in

Pürüzsüz bir cilt için yapmamız gerekenler

Pürüzsüz bir cilt için yapmamız gerekenler

Masaj yapmak sadece, bedeb rahatlığı için değil, vücut ve cilt güzelliği içinde çok önem arz etmekdedir. Bu yazımız ile pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız..

Masaj yapmak; kan dolaşımını hızlandırır yağları parçalar ve bacakların pürüzsüz olmasını sağlar. İşte kendi kendinize uygulayabileceğiniz masaj yöntemleri

Sahilde bikiniyle boy gösterme vakti gelmişken selülitleriniz sizi üzüyorsa içinizi ferahlatacak bir haber verelim. Selülitin birçok tedavisi var. Hepsinin kendine göre etkisi olabilir ama şimdi evde yapılabileceğiniz bir uygulamadan söz edeceğiz. Hoş kokulu bitkisel yağlarla evde kendinize masaj yapabilirsiniz. Eğer bir de yanında sıkı bir diyet programına başlarsanız düzenli masajla birkaç hafta sonunda değişimi göreceksiniz.

Bu konuda özellikle selülit sorunları ve bölgesel zayıflama için özel olarak hazırlanan masaj yağlarından destek alabilirsiniz. Ama aromatik yağlardan bir karışımı kendiniz hazırlamanız da mümkün. Bitki özlerinden oluşan yağ masaj halinde sorunlu bölgeye uygulandığında o bölgede kan dolaşımını hızlandırarak yağların parçalanmasını sağlıyor. Yapılan masajın da etkisiyle lenf kanallarıyla vücuttan idrarla birlikte atılmasını sağlıyor. Gerek anti-selülit kremlerinin gerek aromatik yağların dokulara etkisi masajla kat kat artıyor. Cildi besleyici ve sıkılaştırıcı özellikleriyle sarkma sorununu ortadan kaldırıyor estetik bir görünüm sağlıyor. Kendi kendine masaj yapmak usta bir masörün teknikleri kadar etkili olmayabilir. Ama hiç yoktan iyidir.

Sağdaki hareketleri uygularsanız deri altındaki kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

EN ÖZEL TÜYOLAR
* Masaja okşama hareketleriyle başlayın.
* Üst uyluklara önce bir sonra iki elinizle hafifçe aşağıdan yukarı doğru kalçalarınıza kadar masaj yapın.
* Daha sonra derinizi sıkıştırmadan baş ve işaret parmaklarınızın arasına alın ve yoğurur gibi masaj yapın.
* Dizlerin iç tarafını unutmayın.
* Antiselülit kremlerinin dokulara etkisi daha önce masaj yapıldığı takdirde iki kat daha fazla olur. Nedeni lenf ve kanın harekete geçmesidir.

Aromatik yağlar
Selülite karşı; susam portakal limon biberiye kekik mersin defneyaprağı ardıç zencefil ıtır rafine edilmemiş zeytinyağı ve buğday çekirdeği yağı kullanılabilir. Bunları masajda kullanmak için bebe yağıyla karıştırmalıdır. Kaç şişe aromatik yağı karıştıracaksanız aynı miktarda bebe yağı kullanmalısınız.

6 ADIMDA MASAJ
1- Bacaklarınızı kendinize çekin. Ayaktan başlayarak yukarı doğru dizleri atlamadan uyluğun en üstüne kadar enerjik bir şekilde sıvazlayın. Kan dolaşımını canlandıran bu hareketi 10-15 kere tekrarlayın.
2- Sonra kalçanızı yoğurmaya başlayın. Ellerinizi sırayla kullanarak ritmik hareketlerle etinizi sıkıp bırakın.
3- Sonra ellerinizle seri şekilde dizlerinizden başlayarak kalçanıza kadar bacaklarınızı sıvazlayın.
4- Kalçanın ön ve dış kısmına gevşek yumruklarla peş peşe vurun. Bu canlı hareketler kan dolaşımının derinin üst tabakalarına çıkmasını sağlar.
5- Dizin çevresini hafifçe sıvazlayın parmak uçlarınızla diz kapağının çevresine dairesel basınçlar uygulayarak hafifçe masaj yapın. Bitirirken dizin arkasını yukarı doğru hafifçe sıvazlayın.
6- Her iki elinizle baldır kasını yoğurun. Kası kemikten öteye doğru sıkıp sıkıp bırakın sonra hafifçe sıvazlayarak rahatlatın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Selülit Giderici Kremler

Kırışıklık için bakım ürünleri