in

Pürüzsüz Bir Cilt İçin

güzellik sırları

Her kadının isteği pürüzsüz ve pırıl pırıl bir cilttir.Böyle bir cilde sahip olabilmek içinde cildinize çok iyi bakmanız gerekmektedir.O çok beğendiğiniz modellerin cildine sahip olmak için ufak ama dikkat etmeniz gereken bir kaç öneri…

1)İlk adımda görünüşünüze dikkat edin.Cildinizin ne kadar sağlıklı olduğuna bakın ve ona göre uygulamalarda bulunun.Temizliğini kesinlikle ihmal etmeyin.

2)Cilt bakım ürünlerini kullanmadan önce cilt tipinizi öğrenin.Yanlış bir bakım ürünü cildinizi bozabilir.

3)Sabahları kalktığınızda yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka tonikle temizleyin.Yatmadan öncede bu işlemi gerçekleştirirseniz cildinizdeki değişimi kısa sürede farkedersiniz.

4)Cildinizde herhangi bir makyaj ya da temizleme ürünü kalmadığından emin olun.İyi bir cilt temizleme ürünü kullanın.Yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve ardından iyice durulayın.

5)Parlayan cildinizi cilt düzenleyicisi ile kontrol edebilirsiniz.T bölgesi denilen bölge(alın,burun,çene)genellikle yağlanan bölgedir.Cilt düzenleyici mat bir görüntü sağlamanıza yardımcı olacaktır.

6)Kurumadan dolayı oluşan dökülmeler cildinizde donuk bir görünüme yol açacaktır.Yumuşak fırçalar ile 1-2 haftada yapacağınız masaj sizi bu görünteden kurtaracaktır.

7)Cildinize uygun bir nemlendirici alın.Bu cildinizin kurumasını ve küçük kırışıklıkları önlemenize yardımcı olacaktır.Güneş korucu ürünleri kullanmayı da ihmal etmeyin.

8)Vitaminler size enerji vermekle kalmaz cildinizinde canlı kalmasına yardımcı olur.Yağlı ıvır zıvır yiyecekler cildinizi kötü yönde etkiler.Bunları yemek yerine bol sebze ve meyve tüketmeye özen gösterin.

9)Hayat kaynağımız olan suyu bol tüketmeye çalışın.Kafein içeren,gazlı ve alkollü içecekleri hayatınızdan çıkarıp su içmeye başlayın.Her zaman mutlaka yanınızda su şişesi bulundurun.Suyun yarattığı etkileri su içmeye başladıkça hissedeceksiniz.

Kaynak:haberestetik.com

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Mantar

Etkili Sivilce Maskeleri