in

Ruj sürme teknikleri

Ruj sürme teknikleri

Elbette ki ruj sürmeyi biliyoruz amma Lakin, dudaklarımızı olduğundan daha fazla biçimde güzel gösterek ruj sürme tekniklerinden haberimiz varmıydı ? O zaman buyurun bundan haberdar olalım

Makyajınızı sürekli tazelemek zorunda kalmamak için ruj sürerken zannettiğinizden uzun zaman ayırmaya çalışın. Ne kazar özen gösterir ne kadar zaman ayırırsanız o kadar kalıcı olacak gibi görünüyor. O halde vereceğimiz ipuçlarıyla nasıl teknikler kullanmalısınız göz gezdirelim.

1-Açık renkli fondötenle rujunuzun altına uygulayın. Bu sayede dudaklarınız daha belirgin hale gelecektir. Özellikle açık renkli rujlar için bu çok önemlidir.

2-rujunuzun rengini
2)Dudaklarınızı kalemle belirginleştirin. Rujunuzun renginde ya da bir ton açık kontur kalemiyle dudak çizgilerinizi çizin. Böylece dudaklarınız daha dolgun gözükecek ve rujunuzu taşırmadan süreceksiniz.
3)Ruju sürerken fırça ile sürmeye özen gösterin. Bu şekilde sürerseniz daha rahat sürersiniz ve rengi daha kolay işleyebilirsiniz. Ayrıca rujunuzda daha kalıcı olacaktır.
4)Rujunuzu sabitlemek için ince bir kâğıt mendili dudaklarınızın arasına alarak hafifçe bastırın. Daha mat bir görünüm istiyorsanız mendile pudra sürebilirsiniz.
5)Tamamen mat bir görüntü istiyorsanız dudak kalemi ile tüm dudağınızı boyayabilirsiniz. Kalıcılığı daha fazla olacaktır.
6)Parlak dudaklar istiyorsanız rujunuzu sürüp sabitleştirdikten sonra hafif bir parlatıcı uygulayabilirsiniz.
7) Rengi güçlendirmek için ruju sürüp kâğıt mendille sabitledikten sonra tekrar üzerinden rujla geçebilirsiniz.
8)Pastel renkli rujlar kullanırken kontur çizgisinin koyu olmamasına özen gösterin.Aksi halde kontur çizgisi ön plana çıkacaktır.
9)İnce dudaklara sahipseniz daha dolgun dudaklara kavuşmak için bazı hileler var. Dudak kalemi ile yumuşak bir hat çizin ve dudaklarınızın köşe kıvrımlarını da boyayın. Sonra ruj fırçası ile dudağınızın ortasına kadar ruju dağıtın. Son olarak daha açık bir renkle üzerinden geçin.
10)Dudaklarınızdan biri ince biri kalın ise ince olan dudağınızın üzerinden kalemle geçin. Konturu dışarı taşırmadan dikkatlice sürün. Ve sadece ince olan dudağınıza kontur çekin.
11)Makyajla aranız pek yoksa bile en azından ruj sürmeyi deneyebilirsiniz. Özellikle de dudaklarınızı pek beğenmiyorsanız bu durumu ışıltılı tonlarla tatlı bir hale getirebilirsiniz.
12)Gecenizi kâbusa çevirecek şeylerden bir tanesi de dağılmış rujla kötü bir görüntü oluşturmaktır. Bunu engellemek için kalemle konturun üzerinden geçin ve içlere doğru dağıtın. Sonra ten rengi bir kalem kullanarak çizgiyi yenileyin. Son olarak da rujunuzu sürün.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kozmetik ürünlerini nasıl saklamamız gerekir ?

Loreal'den yaza damgasını vuracak makyajlar