in

Saç beyazlamasına önlemler

Saç beyazlamasına önlemler


Merhaba Herkese

Zamana karşı koymadığımızı hepimiz biliyoruz… Geçen zamanla yüzümüze çizgiler, saçlarımıza da akların düşeceği keesin olan bir şey ne yazıkki… Saç ağarmasını bir nebzede olsa engellemeyi sanırım hepiniz istersiniz,  saçlarınızın daha geç beyazlaması için vereceğim önlem paketini dikkate almanızı öneriririm…
Gül, Badem yağı, Yeşil ceviz kabuğu, Çay, Kına ağacı
Hazırlanış Şekli:
* Gül yaprakları yıkandıktan sonra güneş altında temiz bir zemine serilerek kurutulur. Kurutulan yaprakların ya­kılmasından elde edilen küle, lapa kıvamına gelinceye kadar badem yağı ilave edilerek yoğrulur. Saçlar hazır­lanan gül lapası ile haftada bir ovularak yıkanır.
* Yeşil ceviz kabukları, çaylı suda yarım saat süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya, badem yağı ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla saçlar gün aşırı yıkanır.
* Kına yaprakları kurutulduktan sonra un haline geti­rilir. Hazırlanan kına unu, on beş dakika süreyle suda kay­natılır ve ince bir tülbentte süzülür. Elde edilen posadan
yatmadan önce saçlara sürülür.
Bu karışımı uyguladıktan sonra saçlarınızın çabuk beyazlamasını önleyebilirsiniz, elbette ki tamamen değil belkide geciktirir yada beyazlarınız yeni düşmüşken yapsanız önlem olmuş olabilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Saç dökülmesini önleyen bitki

Alıcın mucize yaratan faydaları