in

Saç Dökülmesini Engelleyen 7 Besin

Her tarama ve banyodan sonra saçlarınızı yerinde tutamıyor, sürekli dökülüyorsa, endişelenmeye başlamalısınız. Saçınızın şampuan ile sorunu varsa, şampuanınızı değiştirmelisiniz. Fakat sorun böyle nedenlerden değilse beslenmeniz üzerine düşünmeniz lazım.


yeni-yilin-sac-trendini-siz-belirleyin-3211514_3590_o

Tükettiğimiz besinlerden çoğu, saçlarımızın yıpranmasına, solmasına hatta dökülmesine sebep olur. Bu yüzden tükettiğimiz besinlere dikkat etmeliyiz.

th-1[1375725335]

Saçlarınızı korumak istiyorsanız, istiridye tüketebilirsiniz. İstiridye içinde fazlasıyla çinko biriktirir ve bu çinkolar, saçlarınızı korur.

Sağlıklı ve parlak saçlar istiyorsanız, ıspanak tüketmelisiniz. Gerektiği kadar ıspanak tüketildiğinde sizde saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Sağlıklı ve parlak saçlar için bir diğer besin ise havuç. İçinde bulundurduğu A vitamini yüzünden saçlarınız sağlıklı ve parlak olacak.

Saçlarınızın uzamasını istiyorsanız, Soya tüketebilirsiniz. Soya içinde hem E vitamini barındırır, hemde hemoglobin bileşiminin içinde bulunan demir açısından zengin gelir. Ve bu demir kan dolaşımınızın düzgün işlemesini sağlar. Böylece saçlarınız daha fazla uzar.

En-güzel-perma-saç-modeli

Saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız, bol bol kuru yemiş tüketmelisiniz. Kuru yemiş içindeki Omega-3 sayesinde saçlarınız dökülmez.

2013-en-güzel-saç-renkleri

Saç telleriniz çok inceyse ve saçlarınızın korunmaya ihtiyacı varsa, Zeytinyağı kullanmalısınız. Zeytinyağı da içinde bol miktarda E vitamini barındırır. E vitamini sayesinde saç telleriniz kalınlaşır ve saç köklerinizi ıslatıp nemletir böylece saçlarınız kırılmaz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Egzersiz Hareketleri

Okaliptus Karışımlı Çay