in

Saç yağlanmasını engelleme

Saç yağlanmasını engelleme

Çabuk yağlanan ve mat görünen saçlardan usandıysanız uzmanların saçlarınızın hemen yağlanmaması için uygulamanızı önerdiği yönteleri deneyip, dalgalı ve kolay kolay sönmeyen saçlara sahip olmanız mümkün olacaktır Sevgili Arkadaşlarım.

Çabuk yağlanan saçlar için öncelikle yapılması gereken yağlı saçlar için üretilen şampuanlar kullanmak ve saçları ılık suyla yıkamaktır.

Yıkama yaparken saç diplerinize hafifçe masaj yapın. Saçınızı şampuanladıktan sonra soğuk ya da ılık su ile durulayın. Yüksek ısılı fönlerden ve maşa kullanımından kaçının. Unutmayın ki saç ısındıkça yağlanma süresi de hızlanacaktır. Bu tip işlemleri kullanmanız gerektiğinde de mutlaka ısıya karşı koruyucu serumlardan kullanın.

Yağlı saçları çok sık taramamaya, şekillendirici köpük ya da sprey kullanmamaya dikkat edin. Saçınızın nem dengesini korumak yağlanmayı bir adımda engellemenize yardımcı olur.

Bakım için bitkisel öz içeren haftalık kürlerden yararlanabilirsiniz. Böylece yağ bezlerini sakinleştirir ve saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlamış olursunuz.

Saçlarınız için yağlanma engelleyici maske,

Malzemeler,

1 yemek kaşığı ada çayı

1 yemek kaşığı biberiye

1 yemek kaşığı elma sirkesi

2 su bardağı kaynar su

Hazırlanışı ve Uygulanışı,

Ada çayı ve biberiyeyi kaynar suda çay gibi demleyip süzün.

İçerisine elma sirkesi ekleyip karıştırın.

Karışımın soğuması için bekleyin.

Saç diplerine yedirerek sürüp iki saat bekleyin.

Ilık su ile nazikçe durulayın.

İşlemi 2 haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

Püf Noktası,

Eğer saçlarınız yağlanmış ve de yıkamaya vaktiniz yoksa 1 tatlı kaşığı kadar bebe pudrasını saç diplerinize uygulayın ve sivri uçlu bir tarak kullanarak saçlarınızı hafifçe şekillendirin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kadınlarda saç dökülmesinin sebepleri

Saç sağlığınızı korumanıza yardımcı öneriler