in

Saçlardaki Kepekler Nasıl Giderilir

Saçlarımızda ki en büyük sorunlardan biriside, kepeklerdir. Hem kötü görünür hemde rahatsız eder.

Peki bu kepekler nasıl oluşur, kepek nedir ?

kepek

 

Kepek kafamızdaki ölmüş derinin pul şeklini alıp dökülmesiyle oluşur. Oluşan bu pula benzeyen maddelere,  kepek denir. Kepek aslında ciddi bir sağlık sorunu değildir, fakat bahsettiğim gibi görüntü kirliliği yaratır.  Yani herhangi bir toplu yerde size rahatsızlık verir. Kepekler ne kadar artarsa kafa kaşıntısı da doğru orantılı  olarak daha çok kaşınır. Kepeklerin saçlarda meydana gelmesi, vücudun sürekli olarak kendini yenilemesi ve ölü  derilerin atılması ile meydana gelir.

 

Saçlarımdaki kepekleri nasıl giderebilirim ?

Sizlerle doğal bir kür paylaşacağız. Bu kür ile hem masraf etmeyecek hem de rahat bir şekilde evinizde  kepeklerinizden kurtulabileceksiniz. Kepeklere karşı iyi gelen doğal ot ısırgan otudur. Eğer imkanınız var ise ısırgan otu şampuanı alabilirsiniz. İmkanınız yoksa, sizlerle paylaşacağımız yapılış şeklini uygulayabilirsiniz.

Malzemeler : Isırgan Otu

Yapılış : Isırgan otlarını ocaktaki suyun içine katın ve kaynamasını bekleyin. Isırganlar su ile kaynadıktan sonra yaklaşık 10 – 15 dakika demlenmesini bekleyin ve kürünüz hazır.

Uygulanış : Hazırladığınız kürü saçlarınıza baştan aşağı dökün ve yayın. Kürü saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızı şampuanla iyice yıkayınız.

Not : Bu kürü en fazla haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Güçlü Saçlar İçin ne Yapmalı

Düzenli Spor Yapmanın Faydaları