in

Saf Protein Diyeti Listesi

Her birey diyete başlamadan önce kafasında soru işaretleri ile devam eder. Kendine inancı olması bireylerin diyetlerini olumsuz yönde etkiler. Peki nedir bu soru işaretleri ?

Günümüzde çoğu diyet proteinsiz yapılır. Sadece yeşillik veya meyve. Fakat bireyler diyet yaparken hem kesin sonuç ister hem de kolay yol. Yani diyete başlayan bireyler aç kalmadan kilo vermenin peşinde. Aslında hepimiz böyleyiz. Şimdi sizleri hem tok tutacak hem de kesin sonuç verecek bir diyet listesi söyleyeceğiz. Fakat bu kadar kolaylık sağlanmışken, sizlerinde biraz fedakarlık yapmanız gerekiyor. Ne gibi fedakarlık diyeceksiniz. Söyleyelim. Diyet listesinde yazan besinlerden fazlasını almamalısınız. Aynı şekilde daha azını. Unutmayın sizin uymanız için çizdiğimiz sınırlar var bu sınırları aşarsanız amacınıza asla ulaşamazsınız.

protein_diyeti

1.Diyet : Yağsız Etler

Sığır eti : kızartılmış veya haşlanmış olabilir.  ( Fileto, Bonfile ve Biftek parçalarına izin verilir)

Dana eti : Yemeniz gereken kısımlar, dana rosto ve dana biftek kolesterol sorununuz yoksa dana karaciğerde olabilir.

Verdiğimiz seçeneklerden birisini seçmek size düşüyor. Fakat seçtiğiniz eti, yağda kızartmamaya ve haşlamamaya özen gösterin. Kızartarak yapacaksanız pişirme tavanıza bir kaç damla yağ damlatıp, tavanızda yayın.

2.Diyet Sakatatlar

Bu diyet de sadece kümes hayvanları, dana ve sığır ciğeri yiyebilirsiniz. Aynı zamanda dillerinide yiyebilirsiniz.

3.Diyet Balık

Yiyeceğiniz balık için hiç bir koşul yoktur. Dikkat etmeniz gereken tek şey konserve balık yiyecekseniz bunun yağsız olmasıdır. Bunun haricinde istediğiniz kadar yeşillik yiyebilir limon kullanabilirsiniz.

4.Diyet Deniz Ürünleri

Bu diyet de istediğiniz kadar deniz ürünü yiyebilirsiniz. (ıstakoz, karides, midye, yengeç, kerevit)

5.Diyet Kümes Hayvanları

Bu diyet de ördek ve kaz dışında istediğiniz kadar kümes hayvanı yiyebilirsiniz. Bu diyet de önemli olan nokta ise, hayvanların derisini yememek. Yani bu diyet dede yağ tüketimi kesinlikle yapmıyoruz. Bir önemli nokta ise, hayvanların kanat kısmının yenilmemesi. Biraz tatlandırmak için pişirme işlemi sırasında etlerinizi, sarımsak ve mantar ile pişirebilirsiniz.

6.Diyet Jambon

Bu diyet de istediğiniz kadar yağsız ve ya az yağlı jambon yiyebilirsiniz.

7. Diyet Yumurtalar

İstediğiniz tarzda yumurta yiyebilirsiniz. Fakat yine önemli olan nokta yumurtayı yağsız pişirmeniz. Yumurtayı tatlandırmak için içerisine peynir ya da jambon ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda sebzeli omlet de yapabilirsiniz. Kolesterol sorununuz varsa yumurtanın sarısını çok yememelisiniz.

8. Diyet Süt Ürünleri

İstediğiniz kadar süt ürünleri tüketebilirsiniz. Fakat yağsız olmalarına dikkat edin isterseniz gün içerisinde 3 ya da 4 tane yağsız meyve yoğurdu yiyebilirsiniz.

9. Diyet 2 Litre Su

Yolladığımız diyetler de tüketilmesi zorunlu ve önemli olan sudur.  Her gün mutlaka 2 lt. su içmelisiniz. Sıvı tüketimine özen göstermeli, isterseniz yağsız – light içecekler tüketmelisiniz.

10. Diyet Yulaf Kepeği

Yulaf kepeği tokluk hissi sağlayan önemli besin kaynaklarından birisidir. Diyetinizde Yulaf Kepeği de tüketebilirsiniz. Fakat günlük tüketeceğiniz yulaf kepeği 1.5 çorba kaşığını geçmemelidir. İsterseniz krep yapabilir size söylediğimiz besinlerin yanında tüketebilirsiniz.

Unutmayın yazdığımız her şeyi yiyebilirsiniz. 1 gün içinde istediğiniz kategori ile diyete başlayabilirsiniz. Öğünlerinizde su kullanımını sakın unutmayın. Aynı zamanda bu diyet ile yağlı yiyeceklere elveda diyoruz.

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Karpuz Diyeti ile Zayıflama

Haftada 4 Kilo Verdirten Ot Diyeti