in

Sağlıklı aktif cinsel yaşama ulaşmak

Sağlıklı aktif cinsel yaşama ulaşmak

Pozitif düşünmek, eşinizle sorunları paylaşmak ve sağlığa dikkat etmek cinsel hayatı olumlu yönden etkisi altına almaktadır.

Sağlıklı ve aktif bir cinsel yaşam için pozitif düşünmek, eşinizle sorunları paylaşmak, sağlığınızı korumak ve danışabileceğiniz bir doktorunuzun olması çok önemli…

Pozitif düşünün
Kendiniz ve cinsel yaşamınızla ilgili pozitif düşünün. Yaşamınızın her evresinde kim olduğunuzu değerlendirin. Kişisel arzularınızın, fantezilerinizin, korkularınızın ve deneyimlerinizin cinselliğinizi etkileyebileceğini unutmayın.

Eşinizle konuşun
Birlikte aşabileceğiniz sorunları partnerinizle konuşun. İlk zamanlar onunla cinsel konularda konuşmanız zor olabilir. Ancak, cinsellikle ilgili konuşmanız sizi birbirinize yaklaştırabilir ve cinsel yaşamınızı olumlu etkileyebilir.

Sağlığınızı koruyun
Dengeli bir diyet uygulamanız, fiziksel olarak aktif olmanız ve sağlıklı bir kiloda olmanız genel sağlığınız ve cinsel sağlığınız için faydalıdır. Beden ve ruh sağlığınızı olumsuz etkileyen her şeyin, cinsel hayatınızı da olumsuz etkileyeceğini unutmayın.

Doktorunuza danışın
Cinsel yaşamınızla ya da kullandığınız ilaçlarla ilgili sorularınız için doktorunuza danışın. Sağlıklı bir cinsel yaşam için düzenli bir doktorunuzun olması ve düzenli muayeneye gitmeniz, testlerinizi yaptırmanız önemlidir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Regl erteleme hapı ile rahatlayın

Hamilelik döneminde cinsellik nasıl olur ?