in

Sahte markalı ürünü anlamanın yolları

Sahte markalı ürünü anlamanın yolları

Merhaba Marka Hastalarımız

Hollywood’daki ünlüler de kimi zaman sahteleri tercih ederek 640 milyar dolarlık bu pazarı iyice büyütmeyi hedefliyorlar. Sahtesi gerçeğinden pahalı Taklit sektörü sadece Rolex oolan saat modelleri, Prada jean’ler ve Ray-Ban gözlüklerden meydana gelmiyorlar. Çantalar, parfümler ve tekstil ürünlerinin yanı sıra elektronik cihazların da sahteleri kolaylıkla üretilme ihtimalleri baya arttı şu günlerde. Tayland’da yapılan sahte Ferrari, taklit sektörünün geldiği noktayı çok iyi özetlemeye neden oldu.

Dijital teknoloji ve elektronikteki gelişmeler sonucunda, birebir taklidi yapılamayan çok az ürün kaldı. Bunların arasında 40 milyar dolar büyüklüğündeki sahte ilaç pazarı da var. Rusya’da satılan içkilerin neredeyse yarısı sahte; yılda 43 bin Rus, sahte içkiden hayatını kaybediyor. En çok taklidi yapılan markalar Microsoft, Nike, Adidas, Burberry, Louis Vuitton, Sony, Lacoste, Reebok ve Viagra. ‘Sahte’ nasıl anlaşılır?

Ülkemiz artık marka cennetine döndüğü için, sahteyle gerçeği ‘kazara karıştırmak’ da pek mümkün değil. * Orijinal çantalar Kapalıçarşı’da, Nişantaşı’ndaki alakasız mağazalarda, Osmanbey’de, semt pazarlarında asla ve asla satılmaz, unutmayın! * 100-200 milyonluk ‘lüks çantalar’ kesinlikle sahtedir.

* Sex and the City’deki Samantha’nın da gayet iyi tecrübe ettiği gibi, gerçek çantaların etiketlerinde ‘Made in China, Taiwan’ yazmaz (kimi gerçekten orada üretilse bile etiketini yapıştırmaz).

* Dikişlerin aynı ve birbirine eşit olması gerekir.kadinca.net

* Son olarak, paranız yetmese de illa lüks bir markanın çantasını kolunuzda taşıyarak statü sahibi olacağınız yanılgısındaysanız, en azından vintage mağazalarından almaya çalışın. Ya da çanta kiralama adreslerini deneyin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Koku çekiciliğin simgesi

Erkeğinizi çok seviyor ve ideal eşi mi olmak istiyorsunuz ?