in

Samandağ Biberi

Samandağ Biberi

Yaz ayına formda ve zayıf  girmek isteyen Arkadaşlarımız için ideal haplardan birisi piyasaya sürüldü. Samandağ biberi yani diğer bir adı ile Antakya biberi olan bu biber hapı sayesinde, zayıflamak isteyen Arkadaşlarımız kolay ve sağlık bir şekilde zayıflayacak. Samandağ biberi hakkındaki bir takım bilgileri ise bu konumuza taşıyacağız.

samandağ biberini kullanan arkadaşlarımız varsa eğer, yorum kısmından fikirlerini bizlerle paylaşabilirler. Diğer alacak arkadaşlarımızada bu konuda yardımcı olmuş olurlar en azından. Şimdi dönelim konumuzun ana kısmına. Aşağıda bu biber hakkında detaylı biçimde bilgiler yer almaktadır. Umarım işinize yarar..

Samandağ biberi Türkiye’de sadece Hatay’ın Samandağ ilçesi ve çevre bölgesinde yetişen; siparişe göre bahçelerimizden taze olarak toplanmaktadır. Mevsimine ve zamanına göre kırmızı veya yeşil renkte olabilir. Tüm öğünlerde, yemeğin içine doğrayıp, yemeğin yanında söğüş olarak veya biber ve domatesi közleyip ince ince doğrayarak üzerine zeytinyağı gezdirip yiyebilirsiniz (közledikten sonra tohumlarını çekmeyi unutmayın).

İster 1 Koli (3kg), İster Kilo İle Satın Alabilirsiniz.

Çok acı olması sebebiyle yerken dikkatli olmakta yarar vardır. Günde en az 1 saat spor yapmanız, dengeli beslenmeniz ve buna takviye olarak Samandağ biberini her öğünde yemeniz, metabolizmanızın sağlıklı bir şekilde hızlanmasını, dolayısıyla yağ yakımını hızlandırıp kilo vermenizi kolaylaştırır. En doğal zayıflama yöntemi olan samandağ biberiyle zayıflama hem kolay hemde sağlıklıdır.

Samandağ Biberinin Faydaları:

 • Metabolizmayı hızlandırır; böylece vücuttaki yağ yakımını arttırır.
 • Mideyi uyarır, sindirim salgılarını artırır, sindirimi kolaylaştırır, İdrarı artırır.
 • Biberler, içerdikleri antioksidan ve diğer maddelerle bedenin birçok kanser türüne ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
 • C vitamini yönünden zenginliği sayesinde biberler, bedenin hastalıklara direncini artırır.
 • Biberler, içerdiği yüksek orandaki lif nedeniyle kabızlığa iyi gelir.
 • Özellikle acı biberler akciğerlere iyi gelir.
 • Balgam söktürücü etkisi vardır; kronik bronşit ile anfizemi önler ve hafifletir; solunum zorluklarını giderir.
 • Cilde iyi gelir.
 • Acı biber, damarlarda pıhtılaşmış kanı çözer, ağrıyı geçirir.
 • Bütün bu önemli etkilerden faydalanmak için biber günlük diyete katılmalıdır.

 

Samandağ Biberi Nasıl Yenilmeli?

 

 • Kahvaltıda ince uzun şekilde söğüş olarak domatesle beraber, yemeklerin içine, özellikle salataya doğrayarak, ocağınızın üstünde pişirerek veya mangalda közleyerek yiyebilirsiniz. Etkisini görebilmeniz için günde en az 4 adet yemenizi öneririz.

Samandağ Biberi Nasıl Saklanmalıdır?

 • Buzdolabında su değmeyecek şekilde 15 gün dayanır.

BU MUCİZE ÜRÜNE SAHİP OLMAK İSTİYORSANIZ TIKLAYIN!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Samandağ biberi nedir nerede bulunur

Limon hapı yorumları