in

Şampuan Seçmenin Zor Olduğunu Biliyormusunuz ?

Şampuan Seçmenin Zor Olduğunu Biliyormusunuz ?

Siz de şampuan reyonunda saatler harcayanlardan mısınız? Çeşit bu kadar çok olunca,bu durum pek tabi ki olmakta. Güzel kokulusu, besleyici olanı,kremlisi, koruyucu özelliklisi derken onlarca şampuanı açar,koklar,yerine koyalım.

Bu işi kolaylaştırmak için harika bir eleme yöntemi öneriyorum. Saç cinsinize uygun şampuanlara yönelirseniz, yüzde 75′ini kolayca elemiş olursunuz. “Ama saçlarımın hangi özelliklere sahip olduğunu bilmiyorum” diyorsanız,işte size saç tiplerini anlatan mini bir rehber:

NORMAL SAÇLAR: Saçlarınız 2 gün boyunca yağlanmıyor ve doğal renginde görünüyorsa saç derinizin PH üretimi dengelidir.Normal saçlar için uygun şampuanlar saç derisindeki sebumu tüketmez ve saçı kolayca temizler.

YAĞLI SAÇLAR: Saçınızı yıkadıktan bir gün sonra yağlanıyor ve parlıyorsa yağlı saç tipine sahipsiniz demektir.Bu tür saçlarda saç derisi aşırı derecede sebum üretir ve PH dengesi düzensizdir.Yağlı saçlar için üretilen şampuanlar saç derisini ve tellerini derinlemesine temizlerken fazla yağları arındırır.

KURU SAÇLAR: Saç telleriniz kolayca kırılıyorsa, saçlarınızı yıkadıktan sonra 3 gün geçmiş olmasına rağmen saç derisinde yağlanma görünmüyorsa , mutlaka nemlendirme ihtiyacı duyuyorsanız kuru saç tipine sahipsiniz demektir.

YIPRANMIŞ SAÇLAR: Aşırı sıcak suyla yıkamak,çok sık fön çektirmek,kimyasal boya kullanmak,perma yaptırmak saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Saç telleri dışarıdan zarar görür ve parlaklığını yitirir. Yıpranmış saçlarınız varsa mutlaka içeriğinde onarıcı özelliği olan maddeleri barındıran şampuanları tercih edin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kelliğe ve saç dökülmesine karşı bitkisel bakım tedavisi nasıl yapılır ?

Güzel görünmek isterken saçınızı kaybetmeyin