in

Savunma Diyeti

Mevsime göre kilo vermek haricinde sağlığımız içinde kilo vermek çok önemlidir. diyet2

Yapılan yürüyüşler ve egzersizler haricinde, sağlığınızı bozmadan kısa sürede kilo verebilmeniz için size bir diyet vereceğiz. Fakat unutmayın sağlığımızı tehlikeye atmadan yeteri kadar diyet yapmamız en doğru seçenektir.

Size vereceğimiz diyetin adı : Savunma Diyeti olarak geçiyor.  Peki bu diyet sizde ve vücudunuzda ne gibi değişiklikler yapıyor ?

Savunma diyeti ile, 3 – 4 günde yaklaşık olarak 2 – 2,5 kilo verebileceksiniz. Yaklaşık olarak söylüyoruz, çünkü her bünye ve bedenin çalışma mekanizması farklıdır. Bu yüzden bu diyetler herkes de farklılık gösterebilir.

Gelelim bu diyetin menüsüne. Okuduğunuzda fark edersiniz ki, midenizin sesini çıkartacak bir diyet değil. Bu diyetle aç kalmayacak ve en önemlisi sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz. Savunma diyetinin menüsünde ;

Sabah

– 1 Adet elma ve 1 Kase yoğurt.

Öğlen

– Izgara tavuk ve istediğiniz bir salata

Akşam

– Kereviz sapı,  havuç, domates ve kabağı az bir miktarda zeytinyağında kavurup, içine isteğinize göre Tofu peyniri koyup yiyebilirsiniz.

Bu diyet ile ortalama 3 günde yaklaşık olarak 2 – 2,5 kilo verebilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi sağlıklı kalmak en önemli olandır. Bizde sizlere sağlıklı kalarak kilo vermeniz için bir kaç ipucu veriyoruz. Fakat bilmelisiniz ki bu diyet 3 günden fazla yapılmamalıdır. Burası çok önemli 3 günden fazla yapılması sağlığınız açısından tehlikeli durumlar alabilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Lifli besinlerle sağlıklı kilo vermek

Atkins Diyeti