in

Selülit dışı egzersizler

Selülit dışı egzersizler

Anti-selülit egzersizler
Her ne kadar yumurta kapıya dayandıysa da bir anti-selülit programından yararlanmak için kolları sıvamanızı belirtmek istiyorum Sevgili idealdiyet.com Kullanıcılarımız..

Programın temeli popo, üst bacak ve göbeğinizdeki derinin canlanması, düzleşmesi ve daha sağlam kaslara sahip olmak üzerine kumlu. Üstelik bunu günde yarım saatinizi ayırarak iki hafta içinde başarabilirsiniz. Doğru bölgelere yönelik bir masaj bağ dokusunu güçlendirir ve kan dolaşımını hızlandırır. Önemli olan masajı bir anti-selülit kremiyle yapmaktır. Bunun için ellerinizi yumruk yapıp parmak kemiklerinizle, hafif bir baskıyla yukardan aşağı cildinizin üzerinde gezdirin. Bir sonraki adımda cildinizi başparmağınız ve işaret parmağınızı kullanarak yakalayın ve ‘s’ şeklinde masaj yapın.

Bitkisel östrojen alın

Bitkisel hormonlar, lipoproteinlipase denilen yağ depolayıcı hormonu frenler. Bu maddeler, tofu, soya parçacıkları, mercimek, ahududu gibi besinlerde bulunur. Yine arginin ve ıysin (süt ürünlerinde, yumurtada ve kanatlı hayvanlarda bulunur) adlı iki aminoasit, somatotropin adlı büyüme hormonu üretimini tetikler. Bu da kasları geliştirir, yağları eritir.

Stresi yenin

Stres yağ hücrelerini ciddi anlamda harekete geçiriyor! Bu yüzden zaman zaman istediğiniz bir kas grubunu 10′a kadar sayarak gergin tutun. Nefes verirken serbest bırakın.

Başlangıç hareketleri

Başlangıçta kısa bir ısınma her zaman iyidir. Kas yaralanmalarını önler, eklemlerin bağ dokularının elastik olmasını sağlar. Evet, şimdi başlıyoruz! Serbest durun. Sırtınız mümkün olduğunca dik olsun. Ellerinizi tıpkı resimde olduğu gibi yumruk yapın ve kollarınızı aynı açıyla vücudunuzda birleştirin. Daha sonra bir ayağınızı kalçadan öne doğru fırlatın. Ayağınız gergin durmalı. 5 dakikada bir bacaklarınızı değiştirerek hareketi tekrarlayın.

Bacak arkaları için

Biraz zor gibi görünse de deyim yerindeyse fıstık gibi bir popo bu hareketle garanti! Yüzükoyun yatın, kollarınızı fotoğraftaki gibi alnınızın altına koyun. Omurganız dümdüz durmalı. Şimdi iki bacağınızı birden aynı anda düz ve gergin bir şekilde kaldırın. Kısa bir süre havada tutun ve yine yavaş yavaş aşağı indirin. Ayakuçlarınızı yere değdirebilirsiniz. Bu hareketi de 10′ar kez 3 set tekrar edebilirsiniz.

Bacak önleri için…

Üst bacak için bir egzersiz daha. Bu kez ön tarafı çalıştırıyoruz. Yere oturun, omurganız dümdüz, başınızla ileri bakıyorsunuz. Eller fotoğraftaki gibi poponuzun iki yanında, avuç içleri yerde. Parmak uçlarınız arkayı gösteriyor. Ayaklarınız gergin, ayak parmak uçları da gökyüzünü gösteriyor. Şimdi bir bacağınızı yavaşça kaldırın ve yavaşça indirin. 15 kez arka arkaya yaptıktan sonra ayak değiştirin. Önemli olan bacaklarınızı son derece gergin tutmak.

Kumda koşu:

Liposuction, masaj, sağlıklı beslenmek gibi faktörler de sülülitlerinizle girdiğiniz savaşta size destek olur. Ancak selülitin baş düşmanlarından biri de elbette egzersiz yapmak. Uzmanlar, yaz aylarında yapacağınız egzersizlerden daha fazla verim alabilmek için kumlara çıkmanızı öneriyor. Gerçektende kumda yaptığınız egzersizler, düz zeminde yaptıklarınızda daha fazla efor sarf etmenize yardımcı olur.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Lazerle sivilce izi tedavisi nasıl yapılır ?

Güzel kadın olmak için yapılması gerekenler