in

Selülit İçin Bitkisel Reçete

Selülit çoğu kadının dert yandığı bir  ciddi bir estetetik ve cilt problemidir. Oluşum sebepleri tam olarak bilinmemekle birlikte, düzensiz beslenme, egzersiz yapmama, stres gibi sebeplerin selülit oluşumunu etkilediği bilinmektedir. Bu sorunla baş etmenin yollarını arıyorsanız öncelikle hayatınızda bazı şeyleri değiştirmeniz ve reçetemizi düzenli olarak uygulamanız size yardımcı olabilir.selulit icin bitkisel recete

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikli olarak selülitle savaşmak için hayatınızda bazı değişiklik yapmanız kaçınılmazdır. Yoksa selülitleriniz ne tam anlamıyla yok olur ne de kalıcı bir çözüm sağlanabilir. Bu nedenle günlük hayatınızdaki bazı alışkanlıkları değiştirmelisiniz. Yağlı, şekerli, asitli besinleri tüketmek selülit oluşumunu destekleyici bir tavır sergilemektir. Günde en az 2,5 litre sıcak su içmelisiniz. Beyaz un, şeker, kırmızı et, alkollü içecekler uzak durmanız gereken, Yeşil lifli besinler, az yağlı gıdalar, bitki çayları, meyve ve sebzeler tüketmeniz gereken besinler. Bol bol bu saydığımız besinleri tüketmeniz selülite karşı sizi koruyacaktır.

Hareketsiz kalmak selülitin oluşmasına sebebiyet verir bu nedenle sporu günlük hayatınızın bir parçası haline getirmelisiniz. Banyodan çıkarken bacaklarınızı soğuk su ile yıkamak ya da selülit oluşan bölgeleri lif ile sert masaj yapmak selülit görünümü azaltacaktır. Günlük masajlarda selülit tedavisinde önemli bir yer tutar. Selülitli bölgeleri yukardan aşağı doğru dairesel hareketlerle günlük olarak ovmanız gerekmektedir.

Bitkisel Reçete

Bu reçeteyi uygulayarak selülit görünümün giderilmesini sağlayabilirsiniz ancak daha önce belirtiğimiz uyarıları dikkate almadan tam bir perfonmans bekleyemezsiniz. Bu nedenle uyarılarımızı dikkate alarak bu karışımı düzenli olarak en az üç hafta uygulayın. Bu reçete ve tavsiyelerle sonunda selülitsiz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Malzemeler:  5 damla kadar biberiye yağı, 10 damla kadar kekik yağı, 1/2 tatlı kaşığı portakal yağı, 1/2 kahve kaşığı susam yağı

Tüm malzemeleri temiz bir kaba koyun ve karıştırın. Daha sonra ellerinizle oval ve çizgisel masaj hareketleriyle sorunlu bölgeye yağı iyice yedirin. Bu bölgeleri ipek kese ya da kabak lifi ile 10-15 dakika kadar sertçe bastırarak masaj yapmanız gerekiyor. Mutfak streçi ile bölgeyi sarmalayın ve vücudunuzu çalıştıracak terletecek bir egzersiz yapmalısınız mesela yürümek hem sizi terletecek hem de sorunlu bölgelerin kan dolaşımın daha da hızlanmasını sağlayacaktır. Bu aktiviteden sonra bölgeyi iyice ovun ve yıkayın. Bu kürü her gün sabah ve akşam ya da günde bir kez uygulayabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Bölgesel Zayıflamanın Yöntemi

Finansbank Borcu Sorgulama