in

Selülit tedavisinde en yeni yöntemler

Selülit tedavisinde en yeni yöntemler

Selülitler genellikle kadınlarda ortaya çıkan hususlardan birisidir. Kadınların %90’nı selülit problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Selülitler genellikle pelvik bölgesinde veya arka bacakta görülen çirkin görünümlü bir türdür. Selülitler cilde portakal kabuğunu andıran bir görüntü kazandırır. Selülit probleminin ortadan kaldırılabilmesi için bu soruna neden olan etmenlerin iyi bir şekilde anlaşılması gerekmektedir.

Selülitleri tam olarak ortadan kaldıracak bir çare henüz bulunmamıştır. Buna karşın birçok tedavi yöntemi selülit tedavisinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Selülite karşı en iyi tedavi yöntemi sağlıklı bir yaşam sürmektir. Düzenli ve sağlıklı beslenme ve düzenli olarak uygulanan egzersizler selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bunun dışında selülitlerinizden bir an önce kurtulmak istiyorsanız sizin için uygun olan bazı tedavi prosedürleri mevcuttur. Bunlar;

1-Liposakşın: Bu tedavi yöntemi selülitlerin yok olmasına katkıda bulunmaz; fakat belli bölgelerdeki yağ birikiminin önüne geçerek ileride bu bölgede aşırı selülit oluşumunu engelleyebilir.

2-Bacak Bölgesi Gerdirme: Bu prosedür ile bel ve bacak bölgesine botok uygulanır ve bu bölgeler gerilir.

3-Mezoterapi: İnvasif olmayan bu tedavi yöntemi ile belirli bölgelerdeki selülitler bazı enjeksiyon ilaçları ile yok edilir. Tedavi yöntemi aynı bölge üzerinde birkaç kez uygulandıktan sonra iyileşme gözlemlenir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Selülitlere Bitkisel Çözüm

Selülit haberleri hemde son dakika :)