in

Şifalı bitkiler ile cilt bakımı

cilcilcilctGünlük hayatımız da tükettiğimiz besinlerin verdiği mineraller ve vitaminler bazen yetersiz kalabiliyor. Tükettiğimiz enerjinin aldığımız enerji kaynakları ile birbirine örtüşmemesi sebebi ile bazı değerli kaynaklar bulmamız gerekebiliyor. Halk arasında da bilinen deyimi ile şifalı bitkiler ile vücudumuzun eksik kalan yönlerini tamamlayabilmek mümkündür.

Şifalı bitkiler genel bir terim olup içerisine bir çok kavramlar yerleştirilebilir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre bitkilerin içerisinde ki mineraller ve vitaminler vücudun eksik mineralleri ve lifleri için en büyük besin deposudur. Bitki bilimcilerin üstüne basa basa söylediği bitkilerle sağlık konusu bir çok bilim adamının dikkatini çekmiştir. İlaç tedavilerinde de en büyük ham madde kaynağı olan bitkileri kendi evimiz de yapabileceğimiz bitki karışımları ile sağlık konusun da bünyemize yardımcı olabiliriz.

Yanıklar ve güneş lekeleri için en etkili bitki, Aloe Vera bitkisi halk arasın da en çok bilinen bir bitki türüdür. Bulunması da çok zor olmayan bitkiyi bir çok aktardan temin edebilirsiniz. Aloe Vera ile yapılmış kremleri kullanarak da cildinizin parlaklığına ve solgunluğunun giderilebilmesi için yardımcı olabilirsiniz.
Cilt bakımı ve cilt güzelliği için bir diğer bitki karışımı ise bitkiler ve sebzeler yardımı ile yapabileceğiniz bir besleyici maskedir. Yarım kesim yeşil salatayı, yumurta beyazı ile yapılandırabileceğiniz bir maske ile cilt bakımını sağlayabilirsiniz. Daha parlak ve güzel bir cilt görünümü için bu maskeyi tüm kullanıcılarımıza tavsiye edebiliriz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Bitkisel Reçeteler ile Kilo Vermek

Diyet ve Öz güven arasında ki İlişki