in

Step-Aerobik Egzersizleri

Step-Aerobik günümüzde en çok kilo verdiren yöntemlerden birisidir. Nedir Step-Aerobik ?

step1

Step-Aerobik müzik eşliğinde tempo ile yapılan bir çeşit  spordur. Bu spor müzik eşliğinde aynı zamanda   tempolu yapıldığı için, diğer sporlara oranlara daha fazla  kalori yakmanızı sağlar. Aynı zamanda step-aerobik ile  kilo da alabilirsiniz. Step-Aerobik sporunu yapan  milyonlarca insan var diyebiliriz. Bunun nedeni  hem  çabuk kilo vermenizi sağlıyor hem sağlıklı   kalmanızı ve bunları yaparken eğlenmenizi sağlıyor.  Bizlerde sizlere step-aerobik sporunu başlarken  zorlanmayacağınız bir kaç egzersiz göstereceğiz.  Gösterdiğimiz egzersizleri belli zaman aralıklarıyla  üşenmeden yaparsanız sonuç alabilirsiniz. Tabii bu  egzersizleri yaparken aynı zamanda beslenmenize de  dikkat etmeniz gerekecek. Düzgün ve yararlı besinler  yiyecek, bolca su içeceksiniz.

Şimdi sizlere basit step etkinliklerinden bahsedeceğiz. Bu etkinlikleri dediğimiz gibi doğru zaman aralıklarıyla sık uygularsanız istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Temposu düşük bir müzik ile başlayıp tempoya ayak uydurmalısınız. Önünüzdeki platforma tempo ile birlikte yavaşça çıkıp inmeli, nefes kontrolünüzü doğru yapmalısınız.

İlk hareket de platformu bacaklarınızın arasına alıp, sağ ayağınız yerdeyken bir ayağınızı platforma koyun. Sol ayağınız yerdeyken sağ ayağınızı platforma koyup, tempolu bir şekilde devam edin.

İkinci hareket de, aynı teknik de devam edin. Fakat bu sefer platforma çıkarken topuklarınıza basarak çıkın. Bu egzersizleri alışana kadar yapın. Düzgün ve kondisyonlu olarak devam edin. Sitemizde her hafta farklı egzersizler yayınlayacağız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Fiziksel Aktivite ve Sağlık