in

Süt ve bal birleşince güzellik ortaya çıkar

Süt ve bal birleşince güzellik ortaya çıkar

Hemen hemen hepimizin evinde olan ve ayrıca kolay bulunan iki besinden, güzellik iksiri hazırlayacağız Sevgili Arkadaşlarım. Dediğimiz gibi, iki besinsden meydana geliyor mucizevi iksirimiz. Bal ile süt…

Kleopatra’nın süt ve baldan oluşan güzellik iksirini ünlüler de tercih ediyor. Ebru Şallı, Deniz Akkaya ve Tülin Şahin karışımı haftada en az 2 kere uyguluyor.

Dillere destan güzelliğini, bal, kısrak sütü ve bitkisel esanslarla koruyan Kraliçe Kleopatra’nın iksirini önce Hollywood ünlüleri şimdi de bizim şöhretlerimiz kullanmaya başladı. Aralarında Deniz Akkaya, Ebru Şallı, Tülin Şahin, Seda Sayan, Sezen Aksu, Sibel Can, Demet Kutluay, Derin Mermerci, Özlem Önal ve Eda Taşpınar gibi ünlülerin de bulunduğu birçok kişi, şimdi bal ve sütle güzelleşiyor. İçeriğindeki birçok vitamin, mineral, antioksidan ve aminoasitlerle değerli bir besin maddesi olmasının yanında, her geçen gün yeni bir tedavi edici özelliği kanıtlanan bal, son zamanlarda doğal bakım ürünü olarak da güzellik merkezlerinde kullanılmaya başlandı.

SİVİLCELERE İYİ GELİYOR

Uzmanlara göre bal ve süt banyosunu haftada en az iki kez yapmak gerekiyor. Doğal olması nedeniyle ünlülerden rağbet gören bu yöntemin, özellikle kuru ciltlerin canlanmasına yardımcı olduğu belirtiliyor. Evde de hazırlaması kolay karışımı ister yüzünüze isterseniz sadece vücudunuza uygulamanız yeterli. Süt ve balı tende yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkamak yeterli. Ebru Şallı bu yöntemin sivilcelere de iyi geldiğini söylüyor. “Süt toksinleri attığı için yağ tabakasını önlüyor. Böylece sivilceler yok oluyor” dedi. Seda Sayan ise haftada en az 2 kere bu formülü uyguladığını söylüyor.

EVDE DE YAPABiLiRSiNiZ

Güzellik merkezlerinde 200 ile 400 YTL arasında değişen güzellik kürünü evde de yapmak mümkün. İşte size formülü:

Plastik su şişesinde bir litre süt, bir fincan tuz ve yarım fincan balı çalkalayıp karıştırın.

Bu köpükle vücudunuzu iyice ovun, sonra durulayın.

Süt banyosu cildi derinlemesine temizler, epidermisin hassasiyetine zarar vermediği için cildi kurutmaz.

Tuz ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Bal ise canlandırıcı etkisiyle cilde ferahlık verir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Pınar Aylin’in güzelliğinin sır perdesini araladık

Evde bizim önerilerimizle güzelleşin