in

Teninize Uygun Saç Rengi Seçimi

Yaz aylarında saç renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız önemli ipuçlarına dikkat etmeniz gerekir. Ten renginize uygun olmayan renkler seçmeniz yüzünüzü olduğundan daha yaşlı ve solgun görünmesine sebebiyet olabilir. Beğendiğiniz saç renkleri teninize uygun değilse ondan kaçının. Zira sizin teninize uygun daha hoş bir renk yakalamanız size ayrı bir hava ve güzellik katacaktır. İşte ipuçları;

Açık tonlarda ten rengi: Beyaz, hafif pembeveya çok açık kumral bir ten renginiz varsa, aleni saç renklerinden uzak durmanızda fayda var. Elbette asla sarı saçı tercih etmemelisiniz demiyoruz. Ancak sarının da koyu ve küllü tonlarını seçmelisiniz. Kestane, kahverengi ya da kızıl saç renklerinin de küllü ve koyu olanlarını tercih edin.

Buğday ten rengi: Buğday tenliler de aleni tenlilerin aksine soğuk değil sıcak saç rengi tonlarını tercih etmelidir. Bu sebeple içerisinde “küllü” kelimesi geçen renklerden uzak durmalı, “altın” kelimesinin geçtiği saç renklerini tercih etmelisiniz.

Koyu ten rengi: Koyu bir tene sahip olanlar açısından de ideal tercih tıpkı buğday tenliler gibi altın saç renkleri olmalıdır. Ancak koyu tenliler bir noktaya daha dikkat etmeli! Şayet göz renginiz yeşil, mavi veya ela değilse saçlarınızı asla aleni sarıya boyatmayın. Aynı biçimde aleni kızıldan da uzak durmanızda fayda var.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

2013 Doğkırmızı Saç Modelleri

Diyet Olmadan Nasıl Kilo Verilir?