in

Thalasso Terapi

Thalasso Terapi

Son zamanlarda oldukça moda olan ve adını sıklıkla duyduğumuz vücut bakımı Thalasso Terapi, modern çağın hala doğaya muhtaç olduğunun göstergesidir.
Thalasso Terapi Nedir?
 
Anlamı, deniz suyu ile tedavidir.
Tüm dünyayı etkileyen bu tekniğin tarihi, Eski Roma dönemine kadar uzanmaktadır. Hem psikolojik, hem de bedensel yaralar üzerinde kullanılarak başarı elde edilmiştir. İçeriği, ısıtılmış deniz suyu, çamur, yosun, tuz gibi maddelerden oluşmaktadır. Vücuttaki toksinleri atmak için kullanılan deniz çamurunun içinde bitki özlerinde, vitamin ve mineraller bulunur. Toksinlerden temizlenen hücreler oksijen almaya başlar ve beslenirler. Ortalama 37 derece olarak ısıtılan deniz suyu, solunum yoluyla iyot alınmasına olanak tanır. Thalasso terapi, kendi içinde birçok uygulamayı barındırır. En yaygın olanı, deniz yosununun vücuda bandajlama yoluyla yedirilmesidir.
Thalasso terapi yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Mutlaka deniz suyu kullanılmalıdır. En ideal merkez, denize yakın yerde olanlardır. Kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
Hijyen koşulları göz önüne alınmalı, kullanılan malzemelerin temizliğine dikkat edilmelidir.Çeşitli sorunların giderilmesi için kullanılan bu tedavinin, en sık uygulandığı kısımlar, selülit tedavisi, toksin atma, sinir ve dolaşım sistemini düzenlenmesidir. Ayrıca romatizma ağrıları, anti-stres, doğum öncesi ve sonrası çatlaklar konusunda da uygulanabilecek bir bakım ve tedavi yöntemidir. Ortalama 9 ve 12 günlük kurlar halinde yapıldığında, gözle görülür bir başarı elde edilebilir. 7 günden önce tedaviyi bırakmamak tavsiye edilmektedir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Sağlık İksiri Elma Sirkesinin Faydaları

Bacakları Güzelleştiren Egzersiz Hareketleri