in

Tırnak bakımı hakkında bilgiler

Tırnak bakımı hakkında bilgiler

Bakımlı ve çekicibir kadının olmanın anahtarı, sadece cilt ve saç bakımı yapmanız yeteri derecede bulunmuyor. Kadın, saç telinden, tırnağına kadar bakımlı olması şarttır. Peki ya sizin tırnaklarınızın bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyor musunuz ?

Mükemmel bir manikür ve pedikürü kendiniz evinizde de uygulayabilirsiniz. İşte bunun için yapmanız gerekenler…
Tırnaklara bakım zamanı Yumuşacık eller: Eller kurumaya ve çatlamaya yatkındırlar. Bu yüzden günde birkaç defa el kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Bunun için vitamin ve nemlendirici ajanlar içeren anti- aging bir ürün seçin.

Mutlak gereklilik: Renkli oje kullandığınızda içindeki renk pigmentleri tırnaklarınızın içine nüfuz eder bu da tırnaklarınızın sararmasına neden olur. Bu yüzden oje sürmeden önce bir kat koruyucu sürün.

Arındırın: Ayaklarınızın yumuşacık olması için meyve asitleri içeren ve ayaklardaki ölü deriyi alan bir krem sürün.

Ojenizi koruyun: Ojenizin dayanıksızlığından rengini ve parlaklığını hemen kaybetmesinden şikayetçiyseniz mutlaka bir koruyucu kullanmalısınız.

Vitamin desteği: Unutmayın sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmanın yolu doğru beslenmekten geçer. Bunun için; meyve sebze yumurta fındık ve balık gibi tırnak dostu besinleri daha çok tüketmeye özen gösterin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Tüy azaltma zamanı geldi bile

Bacakların mükemmel olması için yapılması gerekenler