in

Tırnak kırılmasından kurtulmanın yolları

Tırnak kırılmasından kurtulmanın yolları

Tırnakların kırılması genelde vitamin eksikliği nedeni ile gerçekleşir. Tırnakların kırılması tırnakların şekil almaması ve ellere kötü bir görünüm vermesiyle bay ve bayanların başına bela olduğunu söyleyebilirim. Tırnak kırılmasını bazı yöntemler uygulayarak önleyebilirsiniz. İşte tırnak kırılması için yapabileceklerinizin listesi karşınızda.

Tırnak kırılmasından kurtulma

Zemini sağlam olmayan bir araziye inşaat yapılabilir mi?

Eğer güçlü tırnaklara sahip olmak istiyorsanız önce yüzeyini bakım için hazırlamalısınız. Bunun için önce, tırnak makasıyla tırnaklarınızı kesin (uzun tırnakları tercih ediyorsanız uçlarından düzeltin).

Ardından, tırnak yüzeyini bu iş için özel tasarlanmış 3 yüzlü yumuşak törpülerle iyice törpüleyin.

Nem veren masaj için 2 dakika 30 saniye..

Ellerinizi kremlerken, bundan tırnaklarınızın da yararlanması için özen gösterin. Nasıl mı?

Kremden minik bir parçayı tırnak diplerinizin üzerine koyun ve bununla tırnaklarınızı ovun. Vitaminler ve bitkisel yağlar içeren ürünler tercih etmeniz yerinde. Hatta tırnak için özel üretilen yağlarda satın alabilirsiniz.

Koruyucu baz 4 dakika

Tırnaklarınızı nem veren kremle ovduktan sonra bir süre bekleyin ve ardından yıkayıp, kurulayın. Bundan sonra tırnaklarınızı üzerine, kalsiyum ya da keratin bakımından zengin bir koruyucu baz uygulayabilirsiniz. Bu baz hem tırnaklarınızı besleyecek hem de onları dışardan gelecek tüm olumsuz faktörlere karşı koruyacaktır.

Ojeler için 5 dakika

Tırnağınıza uyguladığınız baz kuruduktan sonra rahatlıkla tercih ettiğiniz renkte bir ojeyi sürebilirsiniz.. Ojenizin daha hızlı kuruması ve daha uzun süre dayanması için ellerinizi önce birkaç saniye buzdolabında tutabilir ardından da soğuk sudan geçirebilirsiniz.

İçten beslemek için 30 saniye

Tırnakları güçlendirmede, en az dıştan yapılan bakımlar kadar rol oynuyor içten yapılan beslemek. Zaten tırnaklarınız kırılıyorsa, bu büyük ihtimalle sizde bazı vitaminlerin ve amino sitlerin eksik olduğu anlamına geliyordur. Bir dermatoloji uzmanına danışın ve sizin için uygun olan besin takviyesini düzenli olarak kullanın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Geyşa Makyajı Yapılışı

Doğru fondöten kullanımı nasıl yapılır