in

Trevose ile zayıflama tekniği

Trevose ile zayıflama tekniği

Bu ne biçim isim demeyin. Bu zayıflama yöntemi size 5 yıl form da kalma garantisi bile veriyor Arkadaşlar. İlginç ama gerçek bde şaşırdım ve denedim gerçekden işe yarıyor. Sizlerede önermekteyim Sevgili idealdiyet.com Kullanıcılarımız..

Zayıflamada yeni yöntem: Trevose tekniği

Amerikalı beslenme uzmanları tarafından geliştirilen yeni bir diyet programı, vücut ağırlığının beşte birini kaybettiriyor ve ideal kilonun beş yıl muhafaza edilebilmesine olanak sağlıyor

“Trevose Davranış Değiştirme Programı” adı verilen yöntem, New Jersey, Pennsylvania ve Florida’ da toplam bin 200 kişi üzerinde uygulandı. Rutgers ve Pennsylvania üniversiteleri araştırmacıları, söz konusu programın ABD’de şimdiye kadar etkisi kanıtlanan ilk uzun vadeli zayıflama programı olduğunu belirtiyor.

Journal of Obesity adlı tıp dergisinin Temmuz sayısında yayınlanan araştırmanın kuralları oldukça sert. Diyetin gereklerine uyum sağlayamayan deneklerin kendi rızalarıyla ayrıldıkları ya da uzmanlar tarafından programdan ihraç edildikleri kaydediliyor. Ancak iki yıllık programı sonuna kadar başarıyla götürebilmiş katılımcılar, vücut ağırlıklarının yüzde 19.3′ ünü atmayı başarmış.

Uzmanlar, diyetten beş yıl sonra dahi katılımcıların yüzde 10′ unun ideal kilolarını koruyor olmalarını ‘inanılmaz’ olarak niteliyor. Ancak programı sonuna kadar sürdürebilmenin güçlüğünü de vurguluyorlar.

Bir diyet hapını kullanarak kilo verenler ile söz konusu diyeti uygulayanlar arasında yapılan bir karşılaştırmada, programa katılanların diğerlerinden 2.4 kat fazla kilo verdiği görüldü. Diyeti sürdürmeyi başaramayanların dahi, takip eden beş yıl boyunca, vücut ağırlıklarının yüzde 5′ ini vererek ulaştıkları kiloyu koruduğu açıklandı.

Diyet ilaçları ve ‘mucize’ rejimlerin aksine Trevose diyeti, iyi beslenme, düzenli kalori hesabı, egzersiz, haftalık tartılma ve destek grupları yardımıyla aşama aşama kilo kaybını hedefliyor. Uygulanan değişim teknikleri, benzerlerinden çok daha katı. Teknik, 9 ila 45 kilo fazlaya sahip olmak gibi maddeleri içeriyor. Toplantılara katılmayanlar, kuralları uygulamayanlar ve verdikleri kilonun yüzde 90′ ını koruyamayanlar programdan çıkarılıyor.

Philadelphia’ nın Trevose adlı banliyösünü merkez alan ve gönüllülerin katılımından oluşan program, 1970 yılında Pennsylvania Tıp Fakültesi Obezite Araştırma Kliniği uzmanı Dr. Albert Stunkard tarafından geliştirildi. Program sayesinde 45 kilo veren ve 1998′ de hayatını kaybedinceye dek kilosunu korumayı başaran David Zelitch tarafından ayakta tutuldu.

Bugün New Jersey, Pennsylvania ve Florida’ da 62 merkezde, okullar, kiliseler, sinagoglar ve hastaneler tarafından bağışlanan yollarda hizmet veriyor. Halen 108 grup, haftada 10 kez bu merkezlerde toplanıyor. Yaşanmış başarılar, katılımcılara örnek ve destek oluyor. Grupların çoğunda bekleme listeleri var, ancak yeni merkezlerin çok yakında açılacağı, gelen haberler arasında

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Vücut tipine göre kilo verme

Arkadaş diyeti ile zayıflama