in

Üç ünlü Star'ın Makyaj Sırları!

Üç ünlü Star'ın Makyaj Sırları!

Dünyaca ünlü yıldızların güzel görüntüleri bizleri hep hayakl dünyasına sürükler, hep ” bak para neler yapmış ” diye düşünmeye başlarız hemen ardından. Hatta internet üzerinden bu ünlülerin birde makyajsız hallerini görmeyi deneriz. Bilmem belki onları öyle görmek kendimizin daha güzel olduğunu meydana serecektir. Belkide kıskançlıktdan orasını Allah bilir .

Jessica Alba ile başlıyoruz arkadaşlarım. Bu ünlü hem doğal hemde böyle yıldız gibi ışıldamayı nasıl başarıyor. Tabiki Nick Barose yapıyor bunu arkadaşlarım. Peki tüyoları neler ? İşte tüyolar.

Doğal dokunuşlar

Makyaj artisti Nick Barose, Jessica Alba’nın doğal ama bir o kadar da alımlı ışıltısının inceliklerini anlatıyor.

Yüz

Cildinizi renkli bir nemlendiriciyle makyaja hazır hale getirin. Ten renginizin bir veya iki renk koyusunu kullanarak yüzünüze sıcaklık katın.

T-bölgesi

Sabitleyici bir pudrayı hafifçe alnınıza, burnunuza ve çenenize uygulayarak cildin aşırı parlamasını engelleyin.

Kaşlar

Yüzünüzün şeklini ortaya çıkardığı için kaşların düzgün olması çok önemli. Yumuşak tonlara sahip bir kaş kalemi ile onları belirginleştirin. Tüylerin az olduğu kısımları dokdurmaya özen gösterin.

Gözler

Bronz renkli bir göz farını göz kapaklarınıza uygulayın. Aynı farın birkaç farklı tonunu kullanarak göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kirpikler

Göz makyajınızı tamamlamak için iki kat siyah maskara uygulayın. Bu işlem için yoğun formüllü ve kirpikleri bir yandan tarayıp bir yandan onlara hacim kazandıran bir öascara seçebilirsiniz.

Yanaklar

Elmacık kemikleriniz için şeftali renklerinde allık öneren Nick, bu tonların cildinizi aydınlatacağını belirtiyor.

Dudaklar

Yumuşak formüllü ve doğal renlli bir kalemle dudaklarınız doldurun. Üzerine yine olabildiğince doğal renkli bir dudak parlatıcısı sürün.

Barose, al dudağınızın orta kısmına fazladan bir kat uygulayarak daha dolgun dudak görünümüne sahip olacağınızı belirtiyor.

Rihanna’yı nasıl bilirsiniz ! Dayak yemişti sevgilisinden evet başka…. Birde bakımlı bilirsiniz değil mi arkadaşlarım. Her zaman bakımlı gördüğümüz Rihanna’nın makyaj tüyoları aynen şöyle

Yüz

Makyajın altına mutlaka iyi bir nemlendirici uygulamak gerekir. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz yağsız bir formül tercih etmeye özen gösterin.

Fondöten

Hafif formüllü bir fondöten cildinizdeki renk farklılıklarını kolayca giderecektir. Nemlendirici özelliğe sahip ve suya karşı dayanıklı bir ürün makyajınızın gece boyunca kalıcı olmasını sağlar.

Yanaklar

Elmacık kemiklerinizin üzerine allık uygulayarak masım bir görünüm sağlayabilirsiniz. Stern, uygulama yaparken orta ve yüzük parmaklarınızı kullanmanın doğru olduğunu belirtiyor.

Gözler

Göz renginizi ortaya çıkaracak tonlar kullanmaya özen gösterin. En açık renkli göz farıyla tüm göz kapağınızı kaplayın.

Bir ton koyusunu iç kısımda kalan köşeye uygulayın. Üçüncü rengi gözün katlandığı kısma, en koyuyu da kirpik çizgisine sürün. Siyah göz kalemini gözün iç kısmına çekin.

Kirpikler

Kirpiklerinize herhangi bir şey uygulamadan önce iyice kıvrıkolduklarından emin olmalısınız. Özellikle de dış kenarlara odaklanmanızda fayda var.

Dudaklar

Pürüzsüz olmalarını sağlamak için dudaklarınıza aydınlatıcı bir baz uygulayın. Ardından dore tonları içeren bir dudak parlatıcısı ile dudaklarınızın göz alıcı havaya kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Cameron Diaz daha çok soft makyajları yani doğal makyajları tercih ediyor. Tabiki bundada inanılmaz desteği olan kişi şüphesiz Tina Turnbow. BakınCameron Diaz’ın doğal makyaj tüyoları nelermiş arkadaşlarım.

Yüz

Porselen bir yüze sahip olmak için cilt rengini eşitleyecek ve hafif formüle sahip renli nemlendiriciler uygulamalısınız.

Kapatıcı

Göz altınıza ve sivilcelerinize uygulayacağınız kapatıcının kremsi bir formüle sahip olmasına özen gösterin. Ürünü keskin hatlara sahip, sert bir fırça kullanarak uygulayın. Ardından hafif parmak dokunuşlarıyla kapatıcıyı yayın.

Yanaklar

Parlak ve doğal bir görünüme sahip olmak için yanaklarınıza jel bazlı bir ürün uygulayabilirsiniz. Az miktar kullanarak sağlıklı bir görünüme kavuşmanız mümkün.

Gözler

Gözlerinizde parlak bir etki yaratmak istiyorsanız simli göz farlarını tercih edebilirsiniz.

Kirpikler

Göz makyajının en önemli kozmetik ürünü olan maskaranın, bakışlara parlaklık kazandırması oldukça önemli. Kirpiklerinizi kavrayarak daha uzun görünmelerini sağlayan ürünlere öncelik verin.
Dudaklar

Dudaklarınıza doğal, cilt renginize yakın bir renk uygulayın. Tina’nın favorisi, Nars’ın Lipstick in Love Devotion ruju. Turnbow, besleyici özelliklere sahip ve dayanıklı bu rujun sade ve dayanıklı bu rujun sade ve hoş bir görünüm yarattığını belirtiyor.

Evet şimdi sıra sizde. Bu tüyoları hemen uygulmaya geçmek ve ışıldamak lazım

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Günlük makyaj yapma tüyoları

Makyajı temizleme taktikleri