in

Ünlülerin Zayıf Kalma, İncelik Sırları

Ünlülerin Zayıf Kalma, İncelik Sırları

Kilo nedir bilmeyen isimlerden zayıf ve sağlıklı olmanın incelikleri !

EDA TAŞPINAR

”Haftada iki gün pilates yapıyorum, haftada iki gün de spor aslonuna gidip ağırlıkla çalışıyorum. Bu çalışmalarım bitince 50 dakika yürüyorum. Beslenme konusunda hiçbir kısıtlamam yok. Diyet yapmıyorum”

IVANA SERT

”Haftada altı gün, ikişer saat spor yapıyorum. Ayrıca, taebo ve kick box gibi dövüş sanatı ile de ilgileniyorum. Hiç ekmek ve peynir yemem. Bunların haricinde spor yaptığım ve kalori almam gerektiği için herşeyi yerim.”

TÜLİN ŞAHİN

”Yorucu ve zaman kaybı sırlarım yok.Ben dolabımdan asla süt eksik ürünlerini eksik etmem. Light peynirler, sütler, yoğurtların yanı sıra, her türlü sebze ve meyve, kepekli ekmek de mutfağımda mutlaka bulunur. Küçüklüğümden beri her akşam yatmadan önce bir bardak süt içerim. Günde beş çeşit meyve yerim. Kahve ve çayda şeker kullanmam. Güne çok sağlam başlayan ve akşama doğru inen bir çizgide besleniyorum. Formda kalmamın en büyük sırrı bence bu.”

BENGÜ

“Düzenli yaşamaya gayret ediyorum.günde en az yedi saat uyumaya, kaliteli ve düzenli beslenmeye önem veriyorum. Uykusuz kalmamak benim için çok önemli. İzmirli olduğum için meyve-sebze ve otlar çocukluğumdan beri beslenme şeklimin bir parçası.günde mutlaka altı öğünüm vardır. Aralarda kuru meyveler, bir porsiyon meyve yada ufak ya da ufak bir kase yoğurt yerim ki, asıl öğünlere çok yüklenmeyeyim. Çoğu zaman evden çıkmadan önce çantama minik bir torba meyve atıyorum. Onun dışında bol bol su içiyorum ve haftada üç gün spor yapıyorum.”

“Kendimi bildim bileli zayıfımdır. Yemekle aram iyi olmadığı için herhalde. Her gün mutlaka elma yerim ve gece yatmadan önce bir bardak süt içerim. Ayrıca, tabağımdaki yemeği hiçbir zaman bitiremem. Kendime bu yüzden çok kızıyorum.”

DENİZ BERDAN

“Öğün atlamam, günde sekiz öğün yerim. Benim beslenme mantığım daha çok az yemek değil, yaktırmak üzerinedir. Ana öğünlerde miktar olarak fazla ancak içerik olarak hafif yemeğe özen gösteririm. Ara öğünlerimde genellikle yoğurdun içine doğradığım bisküvülü karışımımı büyük bir zevkle tüketirim. Hayat boyu kalıcı inceliğimin en önemli maddesi gerçekten de sağlıklı ve dengeli beslenmemdir. Her şeyden kontrollü bir şekilde yiyebileceğimi bilmek ve uygulamak bile müthiş bir tatmin vermesi sebebiyle ince kalabilmemin en önemli ayrıntısı. Gün içinde sık sık çok açık ve sütlü çay içerim. Hiçbir zaman ‘battı balık yan gider’ yapmam; eğer bir öğünde çok yediysem bir sonrakinde dengelemeye çalışırım. En son yatmadan önce sonsurma yerim.”

EBRU ŞALLI TAN

“Önemli olan zayıf değil, aynı zamanda sağlıklı kalabilmek.ben yıllardır aynı kilodayım. Çünkü dengeli beslenirim. Günde sekiz öğün yemek yerim ve tabii ki sporumu hiç aksatmam. Pilates favori sporum. Bedeninizin nasıl inceldiğini ve daraldığını hissedebiliyorsunuz. Onun dışında çok fazla taze sebze ve meyve yerim.yasakalarım yoktur ama hepsini ölçülü yerim”

CEYDA DÜVENCİ

“Uykumu düzenli almaya çalışıyorum. Spor yapıyorum. Çok su içiyorum. Alkol, sigara ve asitli içecekler tüketmiyorum. Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Yeşillik ağırlıklı besleniyorum. Et olarak sadece balık yiyor, nadiren kıymalı sebze yemeklerini tercih ediyorum. Tam bir sebze canavarıyım, çikolata ise vazgeçilmezim.”

ETEL BALER

“Ben hayatım boyunca spor yaptım. Bunun dışında her gün mutlaka üç litre su içerim. Sık ama az yemek yerim. Her besin grubunu, dengeli bir şekilde tüketirim. Bunların dışında bol yeşil çay ve suya nane yaprakları koyup içerim.”


İPEK TANRIYAR

“Kahvaltımı asla ihmal etmem. Yarım ekmek ve her türlü kahvaltılık itina ile yenir. Bu öğün benim hayatımı kurtarır genellikle. Çünkü evden çıkıp iş temposuna kaptırınca ,insan öğünleri ne yazık ki atlıyor. Aslında sabah-akşam iki öğün yiyorum diyebilirim. Bazen öğlen salatası yiyebiliyorum. Aralarda abur cubur hayatımda hiç yemedim, sevmem de zaten.”

NUR AYSAN

“Balık ve salata ağırlıklı beslenirim. Sabah kahvatılarını bazen kaçırıyorum ama öğlen ve akşamı aksatmıyorum. O gün set kısa geçecekse yanıma mutlaka çubuk kraker, beyaz leblebi gibi atıştırmalık şeyler alıyorum. Eğer uzun geçecekse salata ve çorba ile idare ediyorum. Spor yapıyorum ama dizi yüzünden şu sıralar vakit ayıramıyorum. Yaz aylarında bol bol yüzmeye çalışıyorum. Spor salonuna gidemiyorum diye pilates DVD’si aldım, evde kendim çalışıyorum.”

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

İkbal Gürpınar soğan suyu ile zayıflama

Öğün Kaçırıp Diyeti Bırakmayın!