in

Uyurken gzelleşmenin yöntemleri

Uyurken gzelleşmenin yöntemleri

Uyumanın bir takım güzel yanlarının olduğunu diğer yazılarımızda söylemiştik. Bu yazımızda ise uyumanın güzelliğe olan etkilerine değineceğiz. Uyurken güzelleşme mi ? diye soruların oluştuğunu düşünüyor ve yazımızda göz atıp iyice okudundan sonra neden bahsettiğimi güzel bir şekilde anlayacaksınız..

İşte size uykuda güzelliğe açılan kapının anahtarları burada…
* Uyku; güzelliğin en etkili ilacı. Geceleri cildimiz gündüze oranla kendini sekiz kat daha çabuk yeniler. Hücreler ve damarlar aktif bir şekilde çalışır ve cilt daha gergin olur. Gece yatmadan önce süreceğiniz bir nemlendirici de sabahları cildinizin daha pürüssüz olmasını sağlar.

* Midenizin geceleri rahat etmesini istiyorsanız yatmadan önce haifif bir şeyler yemeğe özen göstermelisiniz. En ideali makarna ekmek veya patates. Çünkü karbonhidrat vücudu uykuya hazırlar. Ayrıca tatlı sevenlerde yaşadı! Çikolata içerdiği mutluluk hormonu serotoninin sayesinde vücudun rahatlamasını ve gevşemesini sağlıyor.

* Yatmadan önce ayak tabanlarınıza saç derinize ve alnınıza masaj yapabilirsiniz. Ne kadar rahatladığınızı ve gece daha iyi uyuduğunuzu fark edeceksiniz.

* Kendinize sıkı bir uyku programı hazırlayın. Gece yatacağınız ve sabah kalkacağınız saatler belli olsun. Geceleri daha rahat uyumak istiyorsanız yatmadan önce bir kaç ısınma hareketi yaparak kaslarınızın gevşemesini sağlayın.

* Gece için üretilen nemlendiriciler ve vücut losyonları içerdikleri maddeler sayesinde sakin ve huzurlu bir gece geçirmenizi sağlar. Bu nedenle yatmadan önce vücudunuzu bakım ürünleriyle beslemeyi ihmal etmeyin.

* Cola çay kahve ve nikotin uykunun en büyük düşmanlarıdır. Yatacağınıza yakın bunlardan uzak durun. Alkolü ise fazla kaçırmayın. Bir bardak bira veya şarap rahat uyumanızı sağlayacak fakat daha fazlası uyumanızı engelleyecektir.

* Yattığınız oda da uykunuzun aynasıdır. En ideal odalar;ses olmayan karanlık iyi havalandırılmış ve maksimum 18 derece olan odalardır. Uyuduğunuz odada mavi rengin hakim olmasına özen gösterin. Çünkü mavi insanı dinlendirir. Gece rahat uyumak istiyorsanız size bir önerimiz var:su dolu bir kasenin içine 2-3 gül ve 5 damla gül yağı koyun ve başucunuza alın. Sabah ne kadar huzurlu uyandığınızı fark edince siz de şaşıracaksınız.

* Stresli ve yoğun bir gün mü geçirdiniz? O zaman küveti ılık suyla doldurun içine lavanta ve biberiye esansları ekleyin ve günün yorgunluğunu üzerinizden atın.

* Yatağınıza yattıktan kısa bir süre sonra uykuya dalamıyor ve sürekli bir yandan bir yana dönüyorsanız yatmadan önce bir şeyler okumayı deneyin. Tercihinizi güzel bir aşk hikayesinden yana yaparsanız daha huzurlu bir şekilde uykuya dalacağınızdan emin olabilirsiniz. Hatta kısık seste klasik veya slow müzik de hiç fena olmaz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Sağlıklı beslenrek güzelleşebilirsiniz..

Güzellik için kullanulabilecek güzellik ürünleri