in

Üzüm ile Gelen Zayıflama ve Güzellik

Kara_uzum_1Aynaya baktığınızda göbeğinizin küçüldüğünü görmek ve bunu başkalarından duymak mümkün.  Yapmanız gereken tek şey azim ve istemek.  Bununla beraber güzelleşmek istemez misiniz? Cevabınız Evet ise yemeniz gereken şey: Kara üzüm.

Kara üzüm tıpkı aspirin gibi kanı sulandırdığın dan  kroner kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Kara üzümde bulunan mineral, potasyum, magnezyum ve demirin vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini, zayıflamak isteyen bayanların üzüm tüketmesi gerekir. Zayıflama diyetlerinde de rahatlıkla kullanılabilen Kara üzümün kabuklarında yer alanresveratrol maddesinin birçok önemli yararı vardır. Kara üzümü ezilip yüze maske yapabilir. Ezilmiş kara üzümü bir saat yüzde bekletildiğinde cildi taze tutarak, yüz güzelliği de sağlamak ve kırışıklıkları önlemekte faydası vardır. Şeker hastaları biraz daha az tüketmelidir.

Bilindiği gibi üzüm, şeker oranı çok yüksek bir meyve olduğu için şeker hastalarının doktorlarına danışarak yemelerini tavsiye ediyoruz. Birçok meyveye göre çok yüksek oranda şeker içerdiği için, aniden kan şekerinin hızla yükselmesine neden olabiliyor. Bir salkım kara üzüm veya buna eş değer kurutulmuş kara üzüm , vücudu ve beyin hücrelerini zenginleştiriyor. Bir kilo üzüm, 1150 gram süt, 390 gram et, 300 gram ekmek ve 1200 gram patatese eşdeğerdir. Bu nedenle de bayanlar için en ideal rejim menüsüdür.

Üzümün tüm bu faydalarından tam olarak faydalanabilmektir için mevsiminde ve taze olarak tüketmek daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle organik olmayan meyve ve besinleri tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Güzel bir vücuda sahip olabilmek ve zayıflamak için sizlere en iyi yardımcılar arasında yer alan Üzüm ile çok daha güzel bir görünüme sahip olabileceksiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Diyet ve Öz güven arasında ki İlişki

Yeni Kilo Verme Yöntemi Zayıflama Ayakkabısı