in

Vajina kuruluğu tedavisi için bitkisel çözümler!

Vajina kuruluğu tedavisi için bitkisel çözümler!

Vajinal Kuruluk bayanların en sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Hemen bütün kadınlar, partneri ile geçireceği cinsellik sırasında zevk almak ister; ama vajinal kuruluk her şeyi berbat edebiliyor. Hiçbir kadın cinsel hayatını etkilecek vajinal kuruluk durumu ile karşı karşıya kalmak istemez. Vajinal kuruluk kadınlarda libidonun düşmesine ve ağrılı cinsel ilişkiye neden olur.

Vajinal kuruluk, östrojen hormonu seviyesinin düşmesi ile ortaya çıkan vajinal bir enfeksiyon olarak düşünülebilir. Östrojen vajinadaki ıslaklığı, PH değerini ve esnekliği kontrol eden bir dişi hormonudur. Menopoz döneminde östrojen hormonunda azalma gözlemlenir; fakat bu durum sadece menopoz döneminde gerçekleşmeyebilir. Bazen stres, ilaç kullanımı ve fiziksel sorunlar nedeniyle her yaştan kadında vijinal kuruluk gözlemlenebilir.

Stres, gerginlik, östrojen seviyesinde gözlemlenen düşüş, doğum kontrol hapları ve diğer ilaçlar, alerji ve kanser terapileri ve hamilelik vajinal kuruluğun nedenleri arasında yer almaktadır. Vajinal kuruluğun belirtileri cinsel ilişki sırasında ağrı ve rahatsızlık, vajinal kaşıntı ve koku ve vajinal enfeksiyonlar olarak ortaya çıkar.

Vajinal Kuruluk Tedavisi

Doğal Tedaviler: Zeytin yağı ile yapılan masaj vajina kuruluğuna iyi gelebilir. Aloe Vera jeli de vajinal kuruluğu iyileştirmek için kullanılan doğal çareler arasında yer alır.

Kayganlaştırıcılar: Piyasada vajinal kuruluk sorununuzu çözmeye yarayacak birçok kayganlaştırıcı jel bulunmaktadır. Doktorunuza danışarak bu ürünlerden birini kullanabilirsiniz.

Bol Su İçin: Günde 8-10 bardak su içmek vajina kuruluğunu önlemeye yardımcı olur.

Düzenli Beslenme: Düzenli beslenme vajinal kuruluğu tedavi etmede oldukça önemlidir. Mineral ve vitaminler bakımından zengin bir beslenme planı sizi vajinal kuruluk derdinden kurtarmaya yardımcı olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Yatakta yumuşaklık şart

Seks zevk değil acı veriyor