in

Vajinal hijyene dikkat

Vajinal hijyene dikkat

Kadınların en ufak hataları ciddi enfeksiyonların oluşumuna sebep olabilir.Her kadının yılda bir kez jinekolojik muayene ve testlerden geçmesi gerekir.Böylece ciddi olabilecek rahatsızlıklara karşı önlem almış olursunuz.

Bikini bölgesi çok hassas bir bölgedir.Bu bölgeye uygulanan ağda ve traş cildin kurumasına sebep olur.Kadınlar bu kuruluğu önlemek için nemlendirici ürünler kullanırlar.Oysaki bu çok sakıncalıdır.Çünkü kimyevi madde içeren ürünler vajina bölgesinin tahriş olmasına sebep olur.Ve bir çok parfümlü üründe bakteri oluşumuna neden olur.
Cinsel sağlığınız için bikini bölgenizde parfümlü ve kimyevi ürünler kullanmamaya özen gösterin.Cinsel organınızı günde bir kez sabunlu suyla yıkamanız yeterlidir.Çünkü kadınların vajinası kendi kendini temizlediği için detaylı bir temizlemeye ihtiyacı yoktur.
Vajina kendi ürettiği salgıyla ölü hücreleri atarak kendi temizliğini yapmış olur.Bu salgının kokusu kötü değildir ve kuruduğunda sarımsı ve süt rengini alır.Cinsel uyarılmalarda ve yumurtlama dönemlerinde bu salgı artış gösterir.Fakat salgıda ağır bir koku veya renk farklılığı görüyorsanız enfeksiyon kapmışsınız demektir.Bu durumda jinekologunuza başvurmalısınız.
Bikini bölgenizde tahriş veya zedelenme hissediyorsanız temizleme şeklinizi gözden geçirmelisiniz.Bölgeye fazla bastırarak temizlemek tuvalet kağıdının cilt çatlaklarından içeri girerek bakteri oluşmasına neden olabilir.Bu yüzden o bölgeyi hafif dokunuşlarla önden arkaya doğru temizlemelisiniz.Aksi takdirde temizlerseniz ön kısımda bakteri oluşumuna sebep olur.
Bakteri ve mantarlar genelde nemli ortamlarda oluşurlar.Bu yüzden sentetik,naylon gibi iç çamaşırları nemi tutarak bakteri oluşturur.Cinsel sağlığınız için daima pamuklu iç çamaşırı kullanmalısınız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Orgazmı uzun uzun yaşama önerileri

Sahte kızlık zarı üretildi