in

Yağlı Saçlar için Ne Yapmalı

Rahatsız olduğumuz konulardan biriside yağlı saçlar. Kafa derimizin yağlanması sonunda, yağlar saçlarınıza geçer ve yavaş yavaş uçlarına doğru yağlanır.

 

Kıvırcık saçlara oranla düz saçlar daha çok yağlanır. Çünkü yağın gidiş yönü düz olduğundan yağ saçlarda hemen belirginleşir. Fakat kıvırcık saçlarda yağın yolu bulması ve belirginleşmesi uzun süre alır.

yag

Saçlarınızın yağlı gözükmemesi için, saçlarınızı sık sık yıkamanız gerekir. Bu  yüzden seçeceğiniz şampuana mutlaka dikkat etmeniz gerekir. İsterseniz bu konu  hakkında uzman bir doktordan bilgi alabilirsiniz. Saç derinizi korumaya çalışın.  Genelde saçlarınızı yıkarken, şampuanınızı saçlarınıza masaj uygulayarak sürün.  Saç derinizin terlememesi için, saçlarınızı çok sıcak fon makineleriyle kurutmayın.  Aynı zamanda yine terlememesi için, saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayınız.

Saçlarınızın yağlardan kurtulması için sizlere bir kaç ipucu vereceğiz. Bu ipuçlarını  düzenli olarak kullanırsanız, saçlarınızdaki yağlanma oranının azaldığını fark  edeceksiniz.

İpucu 1 

Malzeme : Elma sirkesi

Uygulama : Saçlarınızı tamamen yıkadıktan sonra, 1 çay bardağı elma sirkesini saçlarınıza uygulayın ve durulayın. Saçlarınızın daha az yağlandığını ve parladığını fark edeceksiniz.

İpucu 2

Malzeme : Limon kabuğu ve ıhlamur

Uygulama : Rendelemiş olduğunuz limon kabuklarını göz kararı ıhlamur ile karıştırınız ve soğuk bir su içine koyun. Bu suyun içinde 10 dakika beklettik den sonra yaptığınız özü süzün. Ve yine göz kararı limon suyu ile bu özü karıştırıp 2 – 3 gün bekletin. 2. günün sonunda saçlarınızı yıkadıktan sonra bu özü durulama suyuna ekleyin ve bu suyu durulama suyu olarak kullanın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Sinameki Çayı Zayıflatır mı ?