in

Yaz mevsimi estetikleri neler acaba ?

Yaz mevsimi estetikleri neler acaba ?

Estetik operasyonlar için yaz mevsimi ideal seçimlerin arasında yer alıyor. Hele ki burun estetiği en vazgeçilmezi… Çünkü burun estetiklerinde kesinlikle hapşırmak ve burunun akması yasak, kısaca söylemek gerekirse üşütmekk…

Yaz boyunca hangi estetik operasyonların yapılıp yapılmayacağı konusundaki sorularınızı sizler için araştırıp huzurlarınıza getirdik…

Yaz aylarına girmeye başlarken en sık yapılan operasyonların başını kadınlar için Liposuction yani yağ alma operasyonları çeker. Bunu meme operasyonları ve karın izini sürüyor.

Erkekler de dikkat etmeli

Yüz ve gıda bölgesine Liposuction yaptırmış kişilerin güneşten korunması ve şapka kullanması gerekir. Erkeklerde bel bölgesinden sonra en sık Liposuction yapılan yerlerjjıdı ve göğüs meme kısmı.

Türkiyedeki koşullar yurt dışıyla eş

İş ve eğitim nedeniyle göğüs ameliyatı yaptırma fırsat bulamayanlar yaz aylarını tercih ediyor. Üstelik günümüzde Türkiyede hastane ve tıp teknolojisi yurt dışıyla eş durumda.

Botoksla terlemeye son

Yaz aylarına girmeden, özellikle erkekler koltukaltı terlemesinin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için botoks yaptırıyor. El ve ayak bölgesinin aşırı terlemesine de bu uygulama yapılabiliyor.

Kadınlar yaz döneminde yaptırdıkları dudak, elmacık kemiği gibi yüz bölgeleri botoksunda hiçbir zorluk yaşamadan denize girebilirler.

Liposuctionda iyileşme

Liposuctiondan sonra 2-3 hafta içinde yüzme serbest. Giriş delikleri çok küçük olduğu için kısa sürede kapanıyor, korse giymek 2-3 hafta yeterli olabiliyor.

Burun estetiği yazın yapılır mı?

“Burun ameliyatları yazın yapılmaz” diye bilinen yanlış bilgi aslında eksik bilgiden kaynaklanır. 3-4 haftanın sonunda denize girebilir.

Güneşten ve spordan uzak durmalı

Göğüs büyütme, göğüs küçültme ve dikleştirme operasyonunda iyileşme 6-8 hafta sürdüğü için bu dönemde spor yapmamalı ve yüzmemeli.

Dinlenmek önemli

Ayak bileği, diz ve bacak bölgesine yapılan liposuctionlardan sonra iyileşme daha uzun sürer ve bu süre 8-12 haftayı bulabilir. Bu kişilerin uzun süre ayakta kalması ve uzun yolculuklarda bacakların aşağıda kalacağı şekilde durması ödemi arttırır.

İyileşme süresi 4 hafta

Karın estetiği yani Abdominoplasti yapılan hastalar da 4. hafta sonunda dikişleri tamamen alınmış ve kapanmış olması durumunda denize girebilir.

Bu operasyonlar için kışı bekleyin

Yüz germe, boyun germe gibi operasyonları ise tatile gideceklere önerilmiyor. Bu operasyonları tatil dönüşü yaptırmaları daha uygun ve konforlu olur. Yağ enjeksiyonu yapılan kişiler de güneşten uzak durmalı ve yüzünü 2 ay güneşten korumalıdır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır acep?

"SAÇLARIM BEYAZLADI" DİYE ÜZÜLMEYİN