in

Yeni yıla seksi ve saglikli bir vücutla girin!

Yeni yıla seksi ve saglikli bir vücutla girin!

Vücudu şekillendiren ve seksi kıvrımlar kazandıran bir spor varsa, o da danstır. Siz de 2010’da daha seksi bir vücut istiyorsanız, bu 8 temel egzersizle 5 haftada seksi hatlara sahip olabilirsiniz.

Bu haberde göreceğiniz 8 temel egzersiz, özel duruş ve dans egzersizlerinden esinlenerek elde edilmiştir. İhtiyacınız olan tek şey biraz denge ve bir egzersiz bandı. Egzersizleri her gün düzenli yaptığınız takdirde 5 hafta sonra yeni yılın ilk günlerinde vücudunuzun kıvrımlarının ne kadar belirginleştiğine inanamayacaksınız.

YENGEÇ
Bacak ve kalça kasları için
Elastik bandı alt bacaklara bağlayın, topuklarınızı birleştirin, ayak parmakları yanlara bakacak şekilde dik durun. Kolları dirseklerden hafif bükerek ellerinizi önde kalça hizasında sanki bir top tutuyormuş gibi birleştirin.

Sola doğru geniş bir adım atın ve dizlerinizi hafifçe bükerek kalçanızı yere doğru indirin. Aynı zamanda kollarınızı yukarı kaldırarak omuz yüksekliğinde yanlara açın. Eller içe baksın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve bu kez sağa doğru adım atarak hareketi yapın. 10-14 kez tekrarlayın.

KEDİ PATİSİ
Karın kasları için
Sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı yerden 45 derece havaya kaldırın. Elinizin ayası ile başparmaklarınızın arasına sıkıştıracağınız elastik bandı gergin bir şekilde kalçalarınız üzerinde tutun. Başınızı ve omuzlarınızı yukarı kaldırın ve sol ayağınızı sağ diz kapağınızın iç kısmına koyarken bandı baldırınıza doğru itin. Başlangıç pozisyonuna dönüp bu kez aynı hareketi sağ bacağınızla yapın. Bu bir turdu. Hareketi 10 tur tekrarlayın.

DENİZYILDIZI
Sırt, iç ve dış bacak ve karın kasları için
Düğümlediğiniz elastik bandı bileklerinize takarak yere yüzüstü uzanın. Ayaklar gergin olmalı ve parmak uçları dışa doğru bakmalı. Bacaklarınızı ve üst bedeninizi yerden kaldırın, kollarınızı ileri doğru uzatın.

Karnınız yerde sabit kalırken, kolları ve bacakları nefes vererek yanlara doğru açın. Kolları ve bacakları birleştirerek başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi 10-15 kez tekrarlayın.

ARABESK
Bacak, baldır, omuz ve sırt kasları için
Elastik bandın ortasını sol ayağınızın altından geçirin ve ayağınızın üstünde çapraz yaparak ellerinizle bandın uçlarından sıkıca tutun. Sağ ayağınızı bandın arkasına alın. Kollar yanlara doğru hafifçe açık olsun. Bandın takılı olduğu sol ayağınızı bir adım arkaya atın ve parmaklarınızın üzerinde durun. Sağ bacağınızı dizden çok hafif kırın. Kollarınızı iki yana açarak bandın takılı olduğu sol bacağınızı vücudunuzun arka tarafından yukarı doğru kaldırın. Başlangıç pozisyonuna dönerek 10-15 kez tekrarlayarak bir seti tamamlayın. Elastik bandı diğer ayağınıza alarak, bir set de bu ayakla yapın.

AĞAÇ
Kol, bacak ve baldır kasları için
Elastik bandı ortası ayağın altına gelecek şekilde sağ ayağınızın altından çaprazlama geçirin. Ellerinizle bantın uçlarından sıkıca tutun. Sağ dizinizi bükerek, sağ topuğunuzu sol bacağınızın alt kısmına dayayın. Kollarınızı vücudunuzun iki yanına doğru açın.

Kollarınızı omuz hizasına kadar yanlardan yukarı kaldırırken, sol dizinizi hafifçe bükün ve bandın takılı olduğu sol bacağınızı ileri doğru itin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi 5 kez tekrarlayın. Egzersizi bacağınızı öne doğru iterek 5 kez tekrarladıktan sonra bu kez de yana doğru iterek 5 kez tekrarlayın.

SALINCAK
Bacak, kalça ve kol kasları için
Ağaç egzersizinde olduğu gibi bandı ayağınızdan geçirin, her iki elinizle de uçlarından sıkıca kavrayın ve topukları birbirine bitiştirerek ayakta durun. Bandın takılı olduğu sağ ayağınızı yerden kaldırarak geriye doğru uzatın. Kollarınızı yukarı doğru kaldırın.

Kollarınızı ve gövdenizi olabildiğince sabit tutarak, bandın takılı olduğu sağ bacağınızı dizden kırarak yukarı doğru kaldırmaya çalışın. Bacağınızı hafifçe aşağı indirip, tekrar yukarı kaldırarak hareketi 10-15 kez tekrarlayın. Bacak değiştirerek 10-15 kez de diğer bacağınızla yapın.

BALERİN
Baldır ve bacak kasları için
Elastik bandı, dizlerinizin hemen altına gelecek şekilde bacaklarınıza geçirin. Sağ bacağınızla, sol bacağınızın önüne doğru 30 santimetrelik bir adım atın. Böylece topuklarınız bir hizada olacak. Dizlerinizi bükün ve kollarınızı başınızın üzerinde havaya kaldırın.

Dizden bükülü olan sol bacağınızı dikleştirirken sağ bacağınızı da ileri doğru uzatın. Aynı zamanda sağ kolunuzu da omuz hizasına yana indirin.

Başlangıç pozisyonuna dönün ve 5 kez tekrarlayın. Hareketi 5 kez bacağınızı yana doğru, 5 kez de geriye doğru uzatarak tekrarlayın. Bacak değiştirip hareketleri bir kez de sol bacakla yapın.
KURBAĞACIK
Karın ve bacak kasları için
Sırtüstü yatın. Egzersiz bandını ayaklarınızın altından geçirip, çapraz yapın ve iki elinizle tutun. Dizlerinizi göğsünüze doğru çekin; topuklarınız birleşik, ayakuçları birbirinden ayrı olmalı. Kollarınızı yanlara doğru açın, omuzlarınızı ve başınızı yukarı kaldırın. Üst bedeni ve kolları sabit tutarak bacakları ileri doğru, yerden 45 derece yukarıda olacak şekilde uzatın. Bu şekilde birkaç saniye durup tekrar başlangıç pozisyonuna gelin. Egzersizi 10-15 kere tekrarlayın.

MUTLAKA STRECHING
Bu 8 egzersizin sonunda vücudunuzu streching hareketleriyle rahatlatmanızı öneriyoruz. Çalışan ve yorulan kaslarınızı gevşetmek ve vücudunuzu dinlendirmek için her gün egzersizlerden sonra çalışmanızı streching ile sonlandırın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Meme kanseri hakkında bilmemiz gereken 10 gerçek

Adet düzensizliğine karşı bitkisel kürler