in

Yıpranan saçlara ne iyi gelir ?

Yıpranan saçlara ne iyi gelir ?

Merhaba www.idealdiyet.com Kullanıcılarımız

Saçlar kadın – erkek hepimiz için hayatımızda büyük önemi vardır. Doğru bakım yapılmadığı sürece saçlarımız kalitesinde büyük yaralar alır, yıpranır ve belkide dökülmeye doğru yol alır.

Günümüzde belli başlı bir uzmanlık gerektiren saç bakımı için bizimde rahatlıkla uygulayabileceğimiz yöntemler bulunmuyor diyemeyiz. Yıpranan saçlar canlılığını yitirir ve saçın kurumasına neden olur. Özellikle yazın saç köklerini olumsuz etkileyen UV ışınları saçlarımızın yıpranmasına neden olur. Bu durum saçlarımızın da bakım zamanının geldiğini gösterir.

Yıpranmış kuru saçların en önemli ihtiyacı nemdir.Bu sebeple etkili bir şampuan ve saç kremi seçilmesi şarttır. Birbirinden farklı saç maskeleri de saçınızın parlaklığını arttırıp, saçınıza ışıltı katması için çok iyi sonuç verebilecek bir yöntem. Saçlarımıza attırdığımız gölge ve renk, belli zamanlarda yenilenirse bu da saçınızın parlamasına sebep olabilecek faktörlerdendir.Saçlarımız için kullandığımız saç ürünlerinde peroksit düzeyinin de az olmasına dikkat edilmelidir. Boyanan saçların rengini koruması için mutlaka boyalı saçlar için üretilmiş ürünler kullanmalıdır. Bu ürünler alkol içermez ve pH dengesini korur. Böylece saçınızın kurumasının önüne geçebilirsiniz.

Saçlar uzadıkça buna paralel olarak yıpranma oranları da artar. Saç uçlarından başlayan çatallaşmalar üst noktalara doğru artar. Bu durum karşısında aslında en etkili çözüm bir kuaföre gidip kırıklarınızı aldırmak, hatta saç boyunuzu sağlıklı kısımlarına kadar kısaltmaktır. Alınan kırıklardan ve kesilen saçlardan sonra artık sağlıklı saçlarınızı aşırı fön ısısından korumalısınız. Saçınızı dulavrat otu veya vazelin ile yağlamak saçınızın yıpranmasını engelleyecektir. Saçınızı sağlıklı olması için yıkayıp, temiz tutmaya özen gösterilmelidir. Fakat çok sık yıkanan saçlarda da unutulmamalıdır ki kuruma ve buna bağlı yıpranma yaşanılabilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Genelik döneminde saç bakımı nasıl olmalıdır ?

Saç Düzleştirme Taktikleri