in

Yoğurdun faydaları nelerden oluşur

Yoğurdun faydaları nelerden oluşur

Süt ve süt ürünlerin sağlığa olan faydalarını uzmanlar her zaman vurgu yapılmaktadır. Sütten elde edilen yoğurdun sağlık için ne gibi şifalar sunduğunu uzmanlarımız açıklamalarına yer verdi.

İçermiş olduğu prebiyotik asitler sayesinde, vücudun ihtiyacı olan faydalı bakterilerin karşılanmasında oldukça etkili ve doğal bir besin olarak, önemli bir rol oynuyor.

Bağışıklık sistemini uyarıyor. 40 yaş üstünün çok tüketmesi öneriliyor. Özellikle rejim yapanlarda önemli etkileri var. Yağ yakmayı tetiklediği için normalden daha hızlı kilo verilmesini sağlar.

YOĞURDUN FAYDALARI

*Zararlı bakterilerin üremesini durdurarak bağırsakların düzenli olarak çalışmasını sağlar.

*Sindirim sistemi çalıştırır mide rahatsızlıklarını önler.

*Şeker hastaları için yararlı bir besindir, kan şekerini düzenleyici etkisi bulunmaktadır.

*Bağırsak düzensizliklerinin giderilmesine, özellikle çocuk ve yetişkinlerde karşılaşılan ishallerin tedavisine yardımcı olur.

*Kanser riskini azaltır, özellikle kolon kanserine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Vücuttaki kolesterol miktarının azalmasına yardımcı olur, LDL kolesterolü azaltır.

*Kandaki asit baz dengesini sağlıklı hale getirir.

*Rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle iyi ve rahat bir uyku için idealdir.

*Antibiyotik kullananlar, ilacın etkisiyle zarar görebilecek yararlı bakterilerin korunması amacıyla yoğurt yemelidirler.

YOĞURDUN ZARARLARI;

Yoğurdun bilinen bir zararı yoktur. Fakat, araç kullanacaksanız veya yoğun bir çalışma temponuz var ise, yoğurdun uyutucu özelliğinden dolayı, çok fazla yoğrut yenmemesi öneriliyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kayısı ölüme deva oluyor

Kahvaltı yapmanın faydaları