in ,

Yoğurt İle Göbeğinize Veda Edin

En az tüm vücudumuzdaki kilolarımız kadar bizim için sorun olan, bölgesel kilolarımız için elimizden geleni yaparız çoğu zaman. Ama olmayınca olmuyordur ve bu durum gerçekten insanı çileden çıkarır.  Çünkü bölgesel olan kilolar tüm beden kilolarından daha çok göze çarpar. Bölgesel olarak en çok şikâyet ettiğimiz bölge ise göbek bölgemizdir. Bu durumu egzersiz ve diyetlerin yanında çeşitli besinleri kullanarak yok etmeyi düşündünüz mü hiç?

Göbek eritmenin en güzel yollarından birisi bol bol yoğurt yemektir. ABD’de yapılan araştırmalarda düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde 3 öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla %22 daha fazla kilo verdikleri ve %61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca karın bölgesindeki yağları %81 daha fazla yaktıkları ortaya çıkmıştır.

11

 

Amerika’da yapılan araştırmalar ile yoğurt yiyenlerin ortalama 7 kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini, hem de kaslarını diğerlerinden 2 kat daha fazla korudukları ortaya çıkmıştır.

images

Doktor araştırmalarında kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir konu olduğunu belirterek önemli olanın kas eritmek değil yağ yakmak olduğunu belirttiler. Ancak kilo verirken kas kaybı da yaşanıyor. Buna en iyi çözüm kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet uygulamaktır. Bu da tabi ki yoğurt tüketiminden geçer.

 

Yoğurdun kilo verdirmesinin yanı sıra Japonya’da yapılan araştırmalarda, nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş iltihaplarını doğal yollardan önlediği ortaya konuldu. 6 hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin %80’ninde ağız kokusuna yol açan sülfit düzeyi azaldı.

maxresdefault

Sizde yoğurt tüketimine önem vererek kilo probleminizi ve göbek probleminizi yok edebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Salvolin Salyangoz Krem İle Cilt Lekelerine Son

Ünlülerin Yaz Mevsiminde Beslenme Şekilleri