in

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bayanların genel olarak istediği bir başka konu ise yumuşacık saçlardır. Fakat bunu elde etmek o kadar da kolay değildir. Başta kullandığımız kimyasallar, ardından şekil vermek için kullandığımız sıcaklık veren her alet saçlarımızın yıpranmasına, kırılmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda tükettiğimiz veya tüketmediğimiz besinler de saçlarımızın yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu durumu yaşayan bireyler bu konudan oldukça rahatsızlardır. how-to-make-hair-grow-fast

Silky-Smooth-Hair-in-minutes

Peki saçlarımı nasıl düzeltebilirim ve nasıl yumuşak saçlara sahip olabilirim ?

İlk olarak saç bakım kremlerinizi saçlarınıza sürdükten sonra durulamayınız. Saç bakım kremleri, ince saç tellerini güçlendirir, saçlarınızı elektiriklendirmez ve saçlara parlaklık verir.

İkinci olarak, saç kremi kullanın. Saç kreminden kastımız ise durulanmaya müsait olan saç kremidir. Saç kremleri saçlarınızı geçici olsa da dış etkenlerden korumaktadır. Aynı zamanda düzenli kullandığınızda, saçlarınızı yumuşacık yapacaktır.

Son olaraksa, saçlarınıza ayda en az 2 – 3 kez maske uygulayın bunun ne maskesi olduğunu önemli değil. Örneğin zeytinyağı maskesi. Saç köklerinizi ve uçlarını ovarak yavaş yavaş masaj uygulayın. Kökden dipe kadar saçınızın her yerine kürün değdiğinden emin olun. Saçlarınızı durulamadan önce nemli, sıcak bir havluyla saçlarınızı sarıp yarım saat kadar bekletin. Bu maskeyi de düzenli olarak kullandıktan sonra saçlarınızdaki farkı sizlerde fark edeceksiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Doğal Cilt Bakım Önerileri

Yürüyüşlerin Vücut Sağlığına Önemi