in

Yürüyüşlerin Vücut Sağlığına Önemi

sağlıklı vücut için yürüyüşYürüyüş yapmak en pratik ve kolay egzersizler arasında yer alır. Bir çok kişi istemsiz olsa da gün içerisinde ortalama 3KM yürüyüş yapmaktadır. Yürüyüş yapmanın bir çok kasın aynı anda çalışmasına ve vücut içerisinde ki enerji tüketimini arttırması sebebiyle faydalı bir aktivitedir. İşimize giderken, işten dönerken, herhangi bir yerde gezme ihtiyacı duyduğumuzda yürümek zorundayız. Fakat yürüyüş yaparken nefes kombinasyonu yürüyüşün en önemli etkileri arasındadır. Sadece yürüyüş yapmak bazen yeterli olmamaktadır.

Yürüyüş yaparken doğru şekilde nefes alıp vermek akciğerler içerisinde ki hava torbalarının temizlenmesini, oksijenin daha hızlı bir şekilde beyine gönderilmesine, kan akışının dengelenmesine, Vücut içerisinde ki yağ yakım oranının artmasına sebep olmaktadır. Bir çok faydası bulunan bu egzersizin en doğru şekilde yapılma şekli ise burundan alınan nefesin zorlanmadan ağız yolu ile dışarıya verilmesidir.

Gündelik olarak yapılan yürüyüşler vücudumuzun sağlığı için önemi olduğu kadar bölgesel zayiflamada da etkisi yüksektir. Özellikle selülit, basen ve karın bölgelerinde ki fazla kilolardan yürüyüşler sayesinde kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Bu bölgelerin yürüyüş esnasında daha hızlı ve fazla çalışması en etkili bölgeler olmasını sağlamaktır.

Yürüyüş esnasında kollarınızı sabit tutmamaya özen gösteriniz. Serbest olarak hareket eden kol kasları çalışmıyormuş gibi görünse de aslında aksine bir basen bölümü kadar enerji tüketmekte ve çalışmaktadır. Kısaca Yürüyüşünüz ile bütün bölgelerinizde ki fazla yağlarınızın tüketimi sağlanacak ve sağlıklı bir vücuda sahip olabileceksiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?

Bitkisel Reçeteler ile Kilo Vermek