in

Zayıflama Sonrası Cilt Sorunları

dogal-cilt-bakimi-300x134Hepimiz istediğimiz kiloya ulaşmak için elimizden geleni yapar ve bütün çabaları harcarız. İstediğimiz kilolara ulaştığımız anda da yolunda gitmeyen bazı durumlar oluşabilir bazen. Bunlar arasında en çok şikâyet edilen ise; zayıflama sonrası sarkma ve yüzümüzün çökmesidir.

Yüzün çökme nedenlerini ele alırsak; iç v e dış sebeplere bağlı olarak gelişir. Zayıflama sonrası sarkma deri altında bulunan hacmin hızla kaybolmasıyla ortaya çıkmaktadır. Deri altı hacmini kas, yağ ve iskelet oluşturmaktadır. Hatalı yapılan diyetler yüzde ve vücutta zayıflama sonrası sarkma ve yüzde çökmelere neden olmaktadır.

Özellikle yanakların çökmesi ve kas düşmeleri  zayıflama sonrası yaşanan sıkıntılardandır. 35 yaş üstü insanlarda hızlı ve fazla kilo kaybı kilo alınması önlenmezse yüzünüzü ve cildinizi yaşlandırmaktadır.

Ancak vücudunuzda yaşlanmayı en belirgin olarak gösteren cildimiz olduğu için ona vereceğimiz önemde bu oranda artmaktadır.

Hızlı kilo kayıplarında yüzümüzün dışında kol, göğüs, bacak içi ve kalça sarkmaları da olmaktadır. Hızlı ve düzensiz kilo kaybının sebebi yüzün sarkması olmamalıdır. Bunun için spor yaparak, yavaş kilo kaybı yapmanız vücudunuzda sarkmalara ve yüzünüzün çökmesine engel olacaktır.

Bu esnada özellikle güneş hasarından korunmak gerekir. Hacim kaybeden yüzde güneş hasarı sarkmayı hızlandırır. Fazla kilo vermek hedefleniyor ise yüz derisindeki kollajen miktarını ve yapımını uyaran başta lazer tedavileri olmak üzere bazı estetik tedavileri yapılması uygun olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kalça ve Göbek Eritme Diyeti

Rephair İle Saçlardaki Fark