in

Zayıflamak Bayramda da Çok Kolay

bayramda-sekerRamazanın bitimine sayılı günler kala sağlıklı beslenme ve diyet yolunda ilerleyenler için, bayramda beslenme konusu büyük kaygılar uyandırabilir, bunun için insanlar yeni diyet planları uygulayabilir ve sıkı bir egzersiz yoluna gidebilir, en iyi önerilerimden birisi ve unutmamanız gereken şeylerden bir tanesi; bayram sanılanın aksine zayıflamak için en ideal zamanlardan bir tanesi.

Ramazan ayı ve oruç tutulması ile birlikte mide ve insan vücudu bu açlık süresine alışacaktır ve ramazan ayında dikkat edenler için bu kaçırılmaz bir fırsat olup bayram süresi içeresinde yediklerimizi dengeleyip, az yeme durumunu bir fırsata çevirip bu işte emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Birkaç beslenme önerisiyle bayramda da kaldığınız yerden ilerleyebilir ve formunuzu koruyabilirsiniz ve işte o beslenme önerilerim;

ramazanda az olan öğünlerimize bayramda ve bayramdan sonra belki birkaç fazlalık ekleyerek metabolizmanızın hızlanmasına katkı sağlayabilirsiniz, zaten az yiyerek oluşan beslenme alışkanlığınız ile ara ve ana öğünlerinde alınan besin miktarını da azaltmanızla büyük kolaylık sağlayabilir.

Bayrama hafif bir kahvaltı ile başlayın; kahvaltı her zaman olduğu gibi günün en önemli öğünüdür ve kesinlikle atlanılmamalıdır ve mümkün olduğunca hafif besinler tüketilmelidir.

Çay ve kahve ikramı ile birlikte oluşabilecek kafein yoğunluğu için, genelde tercihinizi bitki çaylarından yana kullanın.

Hepimizin vazgeçemediği tatlılardan ise sadece şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlıları tercih ederek hem tatlı krizinizden kurtulup, hem de sağlıklı bayramlar geçirebilirsiniz.

Ramazan bayramı boyunca bu gibi önerilerle aslında herkes için zor gözüken kilo problemini atlatabilirsiniz ve sağlıklı bir şekilde yola devam edebilirsiniz ve görüldüğü gibi bayram da kilo vermek aslında çok da kolay.

 

 

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Rephair İle Sağlıklı Saçlara Kavuşun

Şeyda Coşkun Diyeti