in

Zayıflamak için halsiz düşmeyelim

Dengeli beslenmiyorsak zayıflamanın bir süre sonra hiçbir anlamı kalmayacaktır. Zayıflamak uğruna vücudu aç bırakmak, halsizlik başta olmak üzere pek çok sorunu da beraberinde getirecektir.

Diyet yapmak ciddiye alınması gereken bir durumdur. Tamamen yaşam tarzımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirmemizi gerektirir. Ve kesinlikle profesyonel destek alınmalıdır. Kişinin kilosuna, yaşam tarzına hatta mesleğine göre bir beslenme programı hazırlanmalıdır. Hiçbir destek ve yardım almadan aç kalarak zayıflama peşinde olanlarda kısa süre sonra ortaya çıkan ilk olumsuz etki halsizliktir. Böyle olunca kişinin neşesi kaçar, mutsuzluğa sürüklenir. Olaylardan çabuk etkilenir ve hassaslaşır. Psikolojik etkilerinin yanında saç dökülmesi, tırnak kırılması gibi fiziksel sağlık problemleri de yaşanmaya başlar. Zayıflamak arzusundaki kişi bayansa günde asla ve asla 1000 kalorinin altına düşmemelidir. Eğer halsizlik problemleri yaşadığını fark ederse beslenme programını gözden geçirmelidir. Kontrol edilmesi gerekenler ilk başta günlük kalori alımının ne kadar olduğudur. İkinci adımsa öğün aralarının üç saati geçmediğinden emin olunması.

Çok düşük kalorili diyetler sonucunda saç dökülmeleri ve tırnak kırılmaları yaşanmaya başladıysa en kısa sürede bir uzmana danışılmalı ve kan değerleri ölçülmeli. Tedavi gerektiren durumlar söz konusuysa bir an önce tedaviye başlanmalı.

Şunu da unutmamamız gerekir ki bir aylık verilen kilo limiti kadınlar için 4’tür. Bu limiti geçenlerde sağlık problemleri meydana gelir. Çok hızlı kilo vermenin yağ deposundan değil kaslarımızdan olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Şok diyetler ciddi sağlık problemleri yaşamanıza sebep olabilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kilonuzun sebebi Polikistik Over Sendromu olabilir

5 günde 2 kilo verin