in

Zayıflamak ve Psikoloji

Zayıflamak çoğumuzun başarmayı istediği bir eylem. Ancak pek azımız bu yolda başarıya ulaşıyor. Bu yazımızda zayıflamada başarısız olma nedenlerinden biri olan psikolojiyi ele alacağız. Psikoloji çoğu işte olduğu gibi kilo vermede de oldukça etkilidir. Kendinizi kilo vermeye hazırlamadan kilo vermeye çalışmanız yararsız ve zor olacaktır. Peki psikolojinin kilo verme üzerindeki etkisi nedir, kendimizi psikolojik olarak diyete nasıl hazırlayabiliriz? Bu gibi soruların cevaplarını yazımızda vermeye çalışacağız.Zayiflamak ve Psikoloji

Olumlu düşünme ve pozitif olma bir çok işte bize fayda sağladığı gibi kilo vermede de yardımcı bir unsurdur. Kilo verme sürecine girmeden önce kilo vereceğinize olan inancınız tam olmalı ve kendinizi kilo vereceğinize inandırmalısınız. Kilo vereceğinize inanmadan bir diyet programına başlamak inanın size fayda sağlamayacaktır. Kendinize inancınız tam olmadan hiç bir işte başarı sağlayamacağınız gibi diyet ve spor programında da başarı maalesef kazanamazsınız. Kilo vereceğinize inancınız sağlam değilse en basit engelde hemen hedefinizden saparsınız ve bu sizin kendinizi daha kötü hissetmenize neden olur.

Mutluluk hormonun salgılanması, açlık hissinin yatışmasına neden olur. Aslında tokluk da mutluluk hormonu salgılatan bir durumdur, bu yoldan giderek mutluluk hormonunu başka şekilde salgılarsanız , mutluluk için bildiğiniz en basit yöntem olan ve bazılarımız için alışkanlık haline gelmiş yemek yemekten uzak durabiliriz. Peki mutluluk hormonu nasıl salgılanır? Spor ve egzersizler örneğin yürüyüş mutluluk hormonu salgılamanız için en basit yöntem. Mutluluk hormonun yanı sıra yürüyüş yaparak fazla kilolarınızla başa çıkabilirsiniz. Egzersiz yapmak kilo vermeye yardımcı çok önemli bir unsurdur. Sporun yanında hayal gücünün mutluluk hormonu için oldukça etkilidir. Hayal edin ve motivasyonuzu yüksek tutun, diyet sürecinde olaylara hep iyi yanından bakın ve bunu alışkanlık haline getirin. Olumsuz düşünmek gerçek anlamda sizi acıktıracaktır.

Tüm eylemlerde, işlerde olduğu gibi psikoloji kilo vermede oldukça önemlidir. Kendinizi koşullamalı ve fazla yemek yemenin sizin için doğuracağı sonuçları unutmamak için bazı önlemler almalısınız. Böylelikle tam bir kararlılıkla beraber yapacağınız diyet, spor gibi eylemler sizin kısa sürede ve kalıcı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Finansbank Borcu Sorgulama

Natural FitoForm Plus 3lü Set 65 TL