in

Zayıflatan Besinler

Zayıflatan Besinler

Düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı ile kilolarınızdan kurtulabilir ve aynalar ile dost olabilirsiniz. Bunu sağlamanın tek yolu tükettiğiniz yiyeceklere dikkat etmek ve hangisinin ne işe yaradığını bilmektir.

  •  Yumurta, proteinden oluştuğu için tüketildiğinde tokluk hissi yaratmaktadır. Bir miktar yağsız peynir ve haşlanmış bir yumurta ile güne başlamanız, gün içerisinde açlık sorunu yaşamamanızı sağlayacaktır.
  •  Baklagiller, sindirim sistemi tarafından salgılanan ve açlık hissini ortadan kaldıran bir madde, baklagillerin tüketimiyle daha da etkili olmaktadır. Baklagiller protein ve lif deposu olduğu için vücudun ihtiyaç duyduğu besinler arasında yer alıyor.
  • Armut, diyabet hastalarına sıklıkla tavsiye edilen ve kolesterol seviyesini indirgemeyi sağlayan lif deposu olan besinlerdir. Gün içerisinde tüketim alışkanlıklarınız arasında bir adet Armut’a mutlaka yer ayırın.
  • Yeşil çay, tüm diyet listeleri içerisinde de sıklıkla yer alan yeşil çay, metabolizmanın çalışma hızını artırarak zayıflamaya yardımcı oluyor. Ayrıca vücuttan toksinlerin atılmasında da oldukça etkili olmaktadır.
  • Tarçın, öğünler arasında az miktar tarçın tüketimi, gün içerisinde ortaya çıkabilecek açlık hissini ortadan kaldırıyor.
  • Sirke, midenin sindirimini yavaşlatan bir etkiye sahiptir. Bu nedenle daha uzun süre tokluk hissi yaratmaktadır.

Bilmediğiniz ve anlamsız şok diyet programları yerine, bu besin maddelerine öğünlerde yer ayırmanız daha sağlıklı zayıflamanızı sağlayacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Sorunsuz Zayıflamanın Anahtarı Antakya Biberi

Hafta sonu diyeti ile zayıflayın