in

Zayıflatan Karbonhidratlar Nelerdir

Zayıflatan Karbonhidratlar Nelerdir

Karbonhidratların kötü olduğu söylentisi kulaktan kulağa yayılır. Elbette karbonhidratlar kilo almada etkilidir.
Tahıl ekmeği seçimi oldukça sağlıklıdır. Tahıl ekmeği tüketebilirsiniz ancak içindekileri içeren kısmı iyice incelemelisiniz…

*Zenginleştirilmiş un, yüksek fruktoz mısır şurubu, şeker veya yapay aroma olmayanları tercih etmelisiniz.
*Buğday, yulaf, arpa ve kahverengi pirinç tüketin. Bağırsaklarınızın çalışmasını sağlar, uzun süre tok tutar ve diğer karbonhidratlar gibi kilo aldırmaz. Elbette miktarları abartmamak kaydıyla!
*Yüksek fiber içeriği ve zengin vitaminler, mineraller içeren iyi karbonhidratlara vücudunuzun ihtiyacı vardır. Kilo vermek uğruna karbonhidratları dışlamayın. Kan şekerinizi dengeleyen iyi karbonhidratları tercih edin.
Fasulye ve baklagiller düşük yağ içeriği ve zengin besin değerleri ile iyi karbonhidratlar arasında yer alırlar.
*Glisemik indeksi düzenlediği için güçlü karbonhidratlar arasında yer alır. Kalp dostudur. Diyetler için iyi bir besin kaynağıdır. Meyveler ve baharatlarla süsleyerek tüketebilirsiniz.
Karbonhidrat kaynağı olarak sebzeler muhteşem besinlerdir. Demir, lif, vitamin ve potasyum kaynağıdırlar. Sağlıklı biçimde pişmiş sebzeleri tüketin.
*Sağlıklı karbonhidratlar arasında havuç önemli bir yere sahiptir. Ancak içeriğinde şeker de olduğundan aşırıya kaçmadan yemekte fayda var.
Fındık, ceviz gibi kuruyemişler de sağlıklı karbonhidratlar arasında yer alıyor. Salatalarda, meyvelerle birlikte, güveç yemeklerinde ve çorbalarda kullanabilirsiniz.
*Çoğunlukla basit karbonhidratlardan oluşurlar. Doğal şeker vardır. Ancak unutmayın kalori içerirler. Porsiyon olarak tüketin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir

Sıvı İçeceklerdeki Kaloriler Nelerdir